Czwartek, 4 czerwca 2020

Po sąsiedzku

Podziel się:

Polsko-rosyjska gazeta, poświęcona relacjom Warmii, Mazur i Pomorza z obwodem kaliningradzkim. Ukazuje się w Polsce i Rosji, w nakładzie 50 tysięcy egzemplarzy od marca 2011 roku.

Zapraszamy Państwa do współpracy przy tworzeniu kolejnych wydań naszej gazety „Po sąsiedzku”/ „Kierunek Polska“. Naszym celem jest pokazanie bliskości gospodarczej pomiędzy regionem Warmii, Mazur i Pomorza oraz obwodu kaliningradzkiego.

2015 - 10 - 29:
- OTWÓRZ
W numerze: Inspiracja na andrzejkowy stół. Warmia i Mazury kuszą pięknem farb, więc warto je odwiedzić. To okazja też by zrelaksować się i odwiedzić SPA. Tu także kilka patentów na przytulne wnętrze. Właśnie teraz spadają liście i ceny samochodów. A może potrzebujecie cieplejszych ubrań? Zobaczcie gazetę, przyjedźcie do nas i wybierzcie coś dla siebie!

2015 - 06 - 19:
- OTWÓRZ
W numerze: Kajakiem, konno czy żaglówką. Warmia i Mazury z każdej perspektywy prezentują się pięknie. Zachłyśnij się urodą przyrody, poznaj historię i daj się porwać wakacyjnej przygodzie. Czas rozpocząć wakacje. Tu także o współpracy polsko-rosyjskiej rozmawiamy z wojewodą Marianem Podziewskim.

2015 - 04 -30:

- OTWÓRZ
W numerze: Złap chwile i przyjedź z rodziną do nas. Poznaj Warmię i Mazury! My dziś prezentujemy je w pigułce. Jeśli jeszcze nie wiecie, że musicie do nas przyjechać, to po tej lekturze, nie będziecie mieć wątpliwości.
Czas też na wielkie porządki w naszych przydomowych ogrodach i działkach. Podpowiadamy, co zrobić, by niewielkim
kosztem stworzyć ogród marzeń. Moda i gadżety. Każdy mężczyzna tej wiosny i lata powinien mieć w szafie koszulkę polo i elegancką marynarkę. W modzie władzę przejmują kontrasty. Projektanci połączyli vintage i nowoczesność, tworząc stylistyczną mieszankę wybuchową.


2015 - 03 -20:

- OTWÓRZ
W numerze: Złap chwile i przyjedź z rodziną do Polski. Okazja? Święta wielkanocne czy majowy weekend to idealny czas na odpoczynek. Zmęczona zimą? Bez chęci do życia? Podaruj sobie chwilę relaksu tylko dla siebie. Zadbaj o swoje ciało, cerę i włosy. To najlepszy prezent, jaki możesz przywieźć z wiosennego weekendu w Polsce.

2015 - 02 -27:

 - OTWÓRZ
W numerze: Wysoka jakość produktów i niepowtarzalny smak. To znaki rozpoznawcze regionalnych
produktów z Warmii i Mazur. Ruszajcie do Polski na poszukiwania kulinarnej przygody. Malownicze krajobrazy
i miejsca, które koniecznie trzeba zobaczyć. Warmia i Mazury są też idealnym miejscem dla osób szukających
sposobów na relaks. Skorzystaj ze SPA, spraw sobie nową fryzurę i choć na chwilę oderwij się od szarej rzeczywistości. Czas na wiosenną zmianę.

2015 - 01 -30:

- OTWÓRZ
W numerze: Zrelaksuj się - Spragnieni wypoczynku. Warmia i Mazury uspokoją wasze nerwy. Macie ochotę na wymianę garderoby, a może coś dobrego do jedzenia? Zapraszamy na zakupy! Warto przyjechać też na przejażdżki konne!

2014 - 11 - 28:

- OTWÓRZ
W numerze: Pożegnaj 2014 na Warmii i Mazurach! Do zakończenia roku coraz bliżej. To już ostatnia szansa, ba zaplanować szampańską imprezę na Warmii i Mazurach. Wrażenia będą niezapomniane. Poza tym - z nami poznasz podstawowe zasady spawania, a także dowiesz się jak Polska Wschodnia wykorzystuje swoje szanse.

2014 - 08 - 22:

- OTWÓRZ
W numerze: Przed nami czas wzmożonych zakupów. Dlaczego? Zbliża się nowy rok szkolny oraz zmienia się aura. Zachęcamy Rosjan, by przyjechali na zakupy na Warmię i Mazury. To się opłaca! U nas też rozmowa z Marianem Podziewskim, wojewodą warmińsko-mazurskim. Powód? 25 sierpnia 2012 roku mieszkaniec Kaliningradu — jako pierwszy obywatel Rosji — przekroczył granicę w Gronowie z zezwoleniem MRG (mały ruch graniczny). Co się zmieniło w ciągu tych dwóch lat?

2014 - 06 - 20:

- OTWÓRZ
W numerze: Z jakich składników ułożyć przepis na idealne wakacje: słońce, beztroska, mniejsza klub większa odrobina luksusu, relaks i niezapomniana przygoda. Chcecie zrealizować ten przepis? Mamy dobrą wiadomość, możecie to zrobić bliżej niż sądzicie. Wystarczy nadchodzące wakacje spędzić na Warmii i Mazurach. Tuż po sąsiedzku czekają na was również wspaniałe hotele, SPA, w których każdy czuje się naprawdę wyjątkowo. Obojętnie, który region Warmii i Mazur wybierzecie możecie liczyć na obecność ciekawej historii i wspaniałych zabytków, a to wszystko skąpane w przepięknej, dziewiczej przyrodzie. Co więcej, pobyt na Warmii i Mazurach może być niezapomniany z jeszcze kilku powodów. To spotkania z najwyższej klasy artystami, sportowcami, najwyższej klasy ekspertami w swoim fachu. Czy można chcieć więcej?

2014 - 05 - 22:

- OTWÓRZ
W numerze: WARMIA I MAZURY ZAPRASZAJĄ. Macie dość codziennego zgiełku? Chcecie zmienić otoczenie? Potrzebujecie odpoczynku? Zapraszamy na Warmię i Mazury. Tu możecie miło i aktywnie spędzić czas. ROSJANIE POLECAJĄ STUDIA W OLSZTYNIE. Studia w Olsztynie dały mi najważniejsze rzeczy: dobre wykształcenie, możliwość poznać ludzi z różnych kultur, znajomość różnych języków i możliwość samorealizacji. RELACJE SĄSIEDZKIE MAJĄ SIĘ DOBRZE. O wielkiej polityce i małym ruchu granicznym mówi Jacek Protas, marszałek województwa warmińsko-mazurskiego.

2014 - 04 - 11:

- OTWÓRZ
W numerze: Wielka polityka nie osłabia zainteresowania Rosjan Warmią i Mazurami, a mały ruch graniczny rośnie w siłę. Czas odświeżyć szafę. W Olsztynie zrobisz to zgodnie z obowiązującymi trendami i nie stracisz pieniędzy. Podpowiadamy, jakich trików użyć, by już od progu w domu czuć było atmosferę świąt. Zachęcamy, by na święta i Majówkę przyjechać na Warmię i Mazury!

2014 - 03 - 07:

- OTWÓRZ
W numerze: I znów mamy wiosnę! Tak jak przyroda budzi się do życia, tak i my coraz chętniej opuszczamy swoje cztery kąty, by cieszyć się słońcem, pięknymi widokami i czekającymi na nas atrakcjami. Zgadzacie się z nami? Więc zapraszamy na Warmię i Mazury, by naładować akumulatory po zimie. Wiosna to dla wielu z nas również czas myślenia o kupowaniu domów czy remontach. W Polsce czekają na was nie tylko znakomici fachowcy, ale i korzystne ceny. W tym numerze „Po sąsiedzku”/„Kurs na Polskę” znajdzie cenne podpowiedzi, jak przeżyć remont i nie zwariować, jak budować dom, by nie zrujnował i jak prostymi zabiegami zaprosić wiosnę do wnętrza.

2013 - 11 - 28:

- OTWÓRZ
W numerze: Wojewoda warmińsko-mazurski podsumowuje swoje 6-lecie. Nie lubisz i boisz się świątecznych wydatków. Postanowiliśmy Ci pomóc. Nie masz pomysłu na prezent? Jak w cztery kąty wprowadzić bożonarodzeniową atmosferę? Sprawdź nasze podpowiedzi. Idealny przepis na zimę to spędzenie jej na Warmii i Mazurach. Szukasz reklamy, promocji? Sprawdź, co możemy dla Ciebie zrobić.

2013 - 10 - 18:

- OTWÓRZ
W numerze: W Polsce mówi się, że pieniądze leżą na ziemi. Oni wyciągają je z ziemi. Poznajcie współczesnych rolników. Jeszcze nie wiecie, że polska żywność jest pyszna i zdrowa? Przeczytajcie, dlaczego warto jej spróbować. Bez majonezu nie można wyobrazić sobie Wielkanocy, ale i na co dzień doda smaku waszym daniom.

2013 - 08 - 23:

 - OTWÓRZ
W numerze: Mały ruch graniczny po roku. Wprowadzenie przepisów ułatwiających przekraczanie granicy oceniają politycy i mieszkańcy Warmii i Mazur oraz obwodu kaliningradzkiego. Dlaczego przed remontem warto przyjechać do Polski? Bo tu znajdziecie najlepsze ceny i aktualne trendy, które powinniśmy uwzględnić w naszych mieszkaniach i domach. By cieszyć się macierzyństwem i ojcostwem trzeba czasem przejść długą drogę. W jej pokonaniu pomogą specjaliści od leczenia niepłodności.

2013 - 05 - 24:

- OTWÓRZ
W numerze:Warmia i Mazury czekają na turystów z Rosji. Zapraszają jeziora, lasy, zabytki i wyjątkowe imprezy. Powodów do odwiedzenia Warmii i Mazur jest naprawdę wiele. Jeździsz jak Rosjanin — to największy komplement, jaki możesz usłyszeć w Polsce.

2013 - 04 - 11:

- OTWÓRZ
W numerze:Spragnieni zmian na wiosnę? Zapraszamy na zakupy — dla siebie, dzieci, domu. Warmia i Mazury zasługują na odkrycie. Nie wierzycie? Dajcie się przekonać naszemu wojewodzie. Coraz więcej Rosjan korzysta z polskiej służby zdrowia. Nasi lekarze zapewniają, że chętnie przyjmą kolejnych pacjentów.


2013 - 02 - 15:

- OTWÓRZ
W numerze: Z granicy: Mały ruch graniczny wcale nie jest mały. Maryla Rodowicz marzy o koncertach w Rosji. Czym Warmia i Mazury mogą ująć turystę z Kaliningradu. Mundial 2018.

2012 - 11 - 30:

 - OTWÓRZ
W numerze: Podpowiadamy mikołajowi, jakie kupić prezenty, a czytelnikom jak spędzić święta i ferie. O współpracy, która wychodzi na zdrowie. Ferie z atrakcjami.

2012 - 09 - 21:

- OTWÓRZ
W numerze: Mały ruch graniczny. Jennifer i inni. Odkryj polską złotą jesień. Czas poznać Kaliningrad. Do Polski już bez wiz. Elbląg w 300 minut.


2012 - 06 - 01:

- OTWÓRZ
W numerze: Nie tylko Euro. Studiuj w Polsce. Dobra współpraca. Największe gwiazdy czekają na ciebie.


2012 - 04 - 24:

- OTWÓRZ
W numerze: Warmia i Mazury w Kaliningradzie. ABC dla cudzoziemców. Zabawy dla dorosłych.


2012 - 03 - 30:

- OTWÓRZ
W numerze: Euro 2012. Zapraszamy bez wizy. Pokochaj Pomorze


2011 - 12 - 16:

- OTWÓRZ
W numerze: Abolicja dla cudzoziemców. Ruch wizowy - to pewne.


2011 - 09 - 20:

- OTWÓRZ
W numerze: Rosjanie umieją żyć. Ruch bezwizowy. Potencjał Bałtyku.


2011 - 06 - 24:

- OTWÓRZ
W numerze: Kaliningrad i okolice. Olsztyn i okolice. Mazury Cud Natury.


2011 - 03 - 31:

OTWÓRZ - OTWÓRZ
W numerze: Przejścia i ruch graniczny. Wizy. Co wywieźć. Mazury Cud Natury.
Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB