Poniedziałek, 17 lutego 2020

Rugby wraca do Olsztyna

2013-03-18 12:35:47 (ost. akt: 2013-03-19 13:35:26)

Podziel się:

Autor zdjęcia: Beata Szymańska

Wielkanocne malowanie pisanek to impreza promująca powrót rugby do Olsztyna. Odbędzie się już 24 marca. Początek - godz.10. To będzie nietypowa impreza promująca rugby w Olsztynie. Będzie wesoło i będzie sportowo, dlatego też nie może Was zabraknąć.

W marcu 2013 r. dla olsztyńskiego rugby otwiera się nowa czysta karta. Miłośnicy rugby, zawodnicy zaczynają nową erę w długoletniej historii rugby w Olsztynie. Pierwszy klub rugby w mieście powstał 1947 r. Wraz z rozpoczęciem nowej działalności klub obiera inny kierunek i strategię działania. Dziś powstający pod nową nazwą klub „Rugby Team Olsztyn” ma zamiar nie tylko propagowanie dyscypliny rugby, ale aktywności fizycznej i szeroko rozumianą działalność społeczną. Jego obecnie główną grupą docelową będą dzieci i młodzież, wśród której klub pragnie propagować dyscyplinę TAG rugby. W ramach działań nowego klubu powstał projekt, którego celem będzie włączenie TAG Rugby w działalność szkół, oraz propagowanie aktywności fizycznej wśród dzieci – jako sposobu na budowanie własnej osobowości, wyznaczanie sobie życiowych celów i sposób oderwania od „pokus”.

Również w ramach indywidualnie stworzonego programu „ Jestem nastolatkiem z pasją „ klub będzie realizatorem cyklów spotkań ze sportowcami, których celem jest ukierunkowanie dzieci i młodzieży na sport, jako formę rozrywki. Jednocześnie zarówno klub, jak i zawodnicy, oraz fani rugby będą w ramach jego działalności prowadzić szeroko rozumiane inicjatywy społeczne, którymi zamierzają aktywnie wspierać swoje miasto. Uroczyste rozpoczęcie nowej ery klubu pod nazwą Rugby Team Olsztyn, będzie towarzyszyło eventowi „ WIELKANOCNE MALOWANIE PISANEK – Wielki powrót Rugby Team Olsztyn, z udziałem Dzieci z Domu Dziecka „. Podczas imprezy zostanie zaprezentowana nowa strategia klub, plany rozwojowe i logo z nową nazwą. Zwieńczeniem otwarcia będzie pokaz TAG Rugby, uroczyste wykopanie piłki i prezentacja hymnu. Rozwój nowego klubu będą spierać zawodnicy byłego klubu MKS Rugby Olsztyn, a od strony trenerskiej działania wspierać będzie Leszek Bors – trener MKS Rugby Olsztyn.

Program imprezy:
24 marca, niedziela
godz. 10 – OFICJALNE ROZPOCZĘCIE AKCJI
wręczenie Prezydentowi Olsztyna pisanki ze strusiego jaja, przygotowanej specjalnie na tą okazję przez Rugby Team Olsztyn z Dzieciakami z Domu Dziecka,
która ma symbolizować nowy początek Rugby w Olsztynie.

godz. 10.30 – WYMARSZ z przed Urzędu Miasta Olsztyn (ratusz)
Marsz Rugby Team Olsztyn z udziałem Dziećmi z Domu Dziecka i Pogotowia Opiekuńczego w Olsztynie po ulicach starego miasta. Rozdawanie wspólnie przygotowanych pisanek i wielkanocnych kartek z motywami ze wspólnej sesji zdjęciowej. A to wszystko w eskorcie warmińskich amazonek, przyjaciół z Arrachion Olsztyn, PiRS BOKS Olsztyn, Camel Fight Club i fanów Rugby.

godz. 12 – PRZEJAZD DO HOTELU MANOR
Przejazd Dzieci i Rugby Team Olsztyn z pętli autobusowej do Hotelu Manor ludowymi wozami, w eskorcie amazonek, gdzie nastąpi uroczyste rozpoczęcie festynu.

godz. 12.30 - OGNISKO
Ognisko z pieczeniem kiełbasek, ciepłymi napojami i słodkim poczęstunkiem.

godz. 13-15 - GRY I ZABAWY
Konkursy, gry i zabawy dla dzieci, na świeżym powietrzu.
Przejażdżki w siodle, pokaz quadów, przeciąganie liny i wiele innych !

godz. 15 - KONCERT
Koncert Hip-Hopowy Oteh Oln i Sportowiec SCh, z premiera nowego hymnu Rugby Team Olsztyn.

godz. 17 – OFICJALNE PODSUMOWANIE AKCJI
Uwieńczenie całej akcji krótki podsumowaniem nowych planów rozwojowych klubu i uroczystym „wykopaniem piłki” symbolizującym nowy start Rugby Team Olsztyn! Mecz pokazowy Rugby TAG dedykowany dzieciom i młodzież w wykonaniu Rugby Team Olsztyn !

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Sławek #1027802 | 46.250.*.* 19 mar 2013 11:09

    24.03.2013 (niedziela) godzina 10.00 Ratusz

    ! - + odpowiedz na ten komentarz

  2. Mery #1027458 | 89.228.*.* 18 mar 2013 21:55

    Nie widzę, w jaki dzień ta impreza :( ....

    ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (2)