Wtorek, 7 lipca 2020

Olsztyn ma najbrzydszą reklamę w Polsce

2013-06-10 15:07:00 (ost. akt: 2013-06-11 09:16:06)

Podziel się:

Autor zdjęcia: Stowarzyszenie Miasto Moje a w Nim

Reklama w Olsztynie pierwszym polskim miastoszpecicielem! Nasze miasto wygrało konkurs na najbardziej szpecący nośnik reklamowy!

Konkurs trwał do 10 czerwca. Każdy mógł przesłać swoją propozycję i głosować na najbardziej szpecący nośnik reklamowy. Do galerii trafiła fotografia olsztyńskiego "okrąglaka" i to ona dzięki głosowaniu internautów i decyzji jury wygrała konkurs.


Tak swoją decyzję argumentuje jury konkursu:
I nagrodę i tytuł "Miastoszpeciciela" otrzymał "Okrąglak" z Olsztyna, znajdujący się przy placu Jana Pawła II. Nagrodę przyznano za "kumulację wszystkich możliwych problemów związanych z obecnością reklam w mieście, na które składają się choćby agresywność przekazu, drastyczne ingerowanie w przestrzeń publiczną, zatracanie bryły budynku oraz obojętność władz na wizualny chaos. Olsztyński Miastoszpecieciel razi tym bardziej, że znajduje się w centralnym punkcie miasta, tuż obok ratusza".

A tak o zdjęciu piszą internauci na FB
* Takie ładne widoki mają włodarze miasta, jest to na przeciwko ratusza i taki gust mają urzędnicy w Olsztynie, racząc nasz nowymi inwestycjami o miernej urodzie...

Na szczęście w razie czego w Olsztynie mamy więcej takich perełek. Tak, tak! Olsztyn to miasto WIELKICH możliwości!... Kliknij więcej!

Konkurs organizowany przez Stowarzyszenie "Miasto Moje, a w nim" miał na celu walkę z chaosem wizualnym w przestrzeni publicznej potęgowanym przez wszechobecne komunikaty reklamowe – od nielegalnych ulotek rozklejanych na słupach czy przystankach, po wielkoformatowe siatki, zasłaniające całe budynki.

- Chcemy pokazać mieszkańcom, że chaos reklamowy, jaki oglądamy na ulicach, nie musi być normą. Zależy nam też na tym, by uświadomić właścicielom nośników reklamowych, że ich decyzje kształtują przestrzeń publiczną i powinni wziąć za to obywatelską odpowiedzialność. Pamiętajmy, że nawet wybitna artystycznie reklama szpeci, jeśli jest umieszczona w nieodpowiednim miejscu - czytamy na stronie stowarzyszenia.

Wyróżnienia otrzymali: willa Poraj w Zakopanem i hotel Forum w Krakowie. Nagrodę specjalną jury otrzymały reklamy w Kluszkowcach.

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB