środa, 25 kwietnia 2018

Romska sobótka w Barczewie

2013-06-21 10:19:04 (ost. akt: 2013-06-21 10:20:24)

Podziel się:

Autor zdjęcia: Organizator/A.Jędraszek

Noc Świętojańska nie zawsze musi odbywać się w rytmach muzyki ludowej. Od lat udowadnia to Barczewo. Tym razem zaprasza na wieczór z muzyką romską w wykonaniu zespołu Hitano. Zabawa w amfiteatrze startuje w piątek, 21 czerwca o godz. 19.30.

Hitano jest jednym z nielicznych zespołów, które od lat propagują tradycyjną muzykę romską. Przenieście się w klimat prawdziwego taborowego tańca i śpiewu przy ognisku. Muzycy zaproponują również rozrywkę najmłodszym. Z magicznym pokazem wystąpi specjalnie też iluzjonista Tadeusz Szalacha.

To nie pierwszy raz, kiedy barczewska sobótka jest inna niż te, które znaliśmy dotąd. W ubiegłych latach mieszkańcy i goście bawili się w rytmach reggae, roots i dub.

O tradycji przypomną strażacy, którzy do amfiteatru przypłyną kajakami. Sama Noc Świętojańska od zawsze czas opowieści o poszukiwaniu kwiatu paproci, puszczania wianków na wodzie i palenia ognisk. Nie od dziś wiadomo, że aby zapewnić sobie wieczne szczęście nic tak dobrze nie działa jak kwiat paproci, który zakwita tylko raz — właśnie tej nocy. Znalazcy zapewniał szczęście w miłości, mądrość i dar widzenia ukrytych skarbów. Pamiętajmy, że szczęście może zapewnić też dobra zabawa w Barczewie.
Kajot

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB