Wtorek, 7 lipca 2020

Prezydent Grzymowicz o szpecących reklamach w Olsztynie

2013-06-26 16:09:05 (ost. akt: 2013-06-26 16:31:49)

Podziel się:

Autor zdjęcia: Stowarzyszenie Miasto Moje a w Nim

- Nie da się ukryć, że reklama na tym budynku jest naszym, nieco wstydliwym problemem - prezydent Olsztyna wypowiedział się w sprawie miastoszpeciciela, konkursu na najbardziej szpecący nośnik reklamowy, który wygraliśmy.

Piotr Grzymowicz, prezydent Olsztyna na Facebooku wypowiedział się w sprawie Miastoszpeciciela. Jego wypowiedź cytuje organizator konkursu. Przypominamy: Reklama w Olsztynie pierwszym polskim miastoszpecicielem! Nasze miasto wygrało konkurs na najbardziej szpecący nośnik reklamowy! Zobacz więcej!

"Szanowni Państwo!
Dziękuję za post dotyczący niechlubnego tytułu Miastoszpeciciela, przyznanego budynkowi w centrum Olsztyna. Nie da się ukryć, że reklama na tym budynku jest naszym, nieco wstydliwym problemem. Problem polega na tym, że budynek jest obiektem prywatnym, nie jest też zabytkiem, a istniejące prawo nie daje władzom miasta należnych instrumentów do interwencji w wygląd jego elewacji. Prywatny właściciel może w tym względzie dużo więcej niż administracja samorządowa. Nie mniej takie interwencje są podejmowane i mam nadzieję, że ich intensywność zmusi w końcu właściciela do odstąpienia od umieszczania reklamy na tym, ciekawym skądinąd architektonicznie obiekcie.

Pragnąc w jeszcze większym stopniu ograniczyć obecność reklam w obszarze Starego Miasta ( chociaż akurat obiekt z tytułem Miastoszpeciciela jest poza tym obszarem) zamierzamy olsztyńska starówkę uznać za Park Kulturowy, co w konsekwencji wyposaży nas w niezbędne instrumenty do egzekwowania należytej estetyki obiektów. Informuję jednocześnie, że wystąpiłem do właściciela obiektu z prośbą o zdjęcie z niego wiszącej reklamy.

Z poważaniem
Piotr Grzymowicz"

Komentarze (3) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. iwaniuk-online #1126167 | 88.156.*.* 26 cze 2013 19:08

  k..., nie mogę czytać żałosnych bredni tego pajaca...

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. LOL #1126088 | 83.31.*.* 26 cze 2013 17:48

  Wysyłamy pisma... to prezydent czy sekretarka?

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. brawo #1126063 | 79.191.*.* 26 cze 2013 17:28

  olsztyn aktywnie!- reklamy miejskie wiszą na obiektach obok. OLA? wisi na obiekcie obok. nie ma wpływu??? jestem głupi jakiś bo nie rozumiem nic z wypowiedzi P.G.

  ! - + odpowiedz na ten komentarz