Wtorek, 18 czerwca 2019

Pieniądze na urlop? Są na to sposoby!

2013-07-15 13:00:00 (ost. akt: 2013-07-25 11:15:10)

Podziel się:

Autor zdjęcia: sxc.hu

Lato powoduje, że z utęsknieniem wyczekujemy urlopu. Pomysłów na jego spędzenie z reguły nam nie brakuje. Różnie bywa natomiast z możliwością ich sfinansowania. Jak zdobyć pieniądze na wakacje marzeń?

W najlepszej sytuacji są osoby, które pomyślały o wakacjach już wcześniej i regularnie odkładały na ten cel. Jednak ci, którzy nie przygotowali się na taki dodatkowy wydatek mają do wyboru: zrezygnować z wyjazdu lub poszukać możliwości pożyczenia pieniędzy.
W takiej sytuacji warto zastanowić się, ile pieniędzy potrzebujemy na wakacje, w jakim czasie będziemy mogli je zwrócić, a następnie sprawdzić, jaka opcja pożyczenia pieniędzy będzie dla nas najodpowiedniejsza.
– Ważne, by planując wydatki związane z urlopem pamiętać, że to, co pożyczymy trzeba będzie potem zwrócić i będzie to dodatkowe obciążenie naszego budżetu. Prawdopodobnie za rok będziemy także potrzebować pieniędzy na urlop, warto więc zadbać o to, by do tego czasu spłacić tegoroczny dług – mówi Jakub Kwiatkowski, kierownik ds. kredytów jednego z banków.

Na konkretne wydatkiJeśli nasz portfel świeci pustkami i potrzebujemy pożyczyć kwotę, która umożliwi nam sfinansowanie całego wyjazdu, możemy sięgnąć po kredyt gotówkowy. Poza sprawdzeniem ofert kilku banków, warto sprawdzić także specjalne rozwiązania, które pozwolą nam zapłacić mniej za kredyt. Jedną z nich jest kredyt rzeczowy, w przypadku którego bank oferuje niższe oprocentowanie w zamian za to, że klient zobowiązuje się wydać pożyczane pieniądze na konkretny cel. Jak to wygląda w praktyce? W momencie składania wniosku o kredyt klient deklaruje, że większość pożyczanej kwoty przeznaczy np. na wyjazd wakacyjny, remont, zakup sprzętu AGD i zobowiązuje się, że przedstawi rachunki potwierdzające, iż pieniądze te wydał zgodnie ze złożoną obietnicą.

– Jeśli potrzebujemy pieniędzy na konkretny cel warto o nim poinformować bank, ponieważ dzięki temu w prosty sposób można obniżyć wysokość oprocentowania, a co za tym idzie ratę kredytu. Przedstawienie rachunków za dokonane zakupy to praktycznie żaden problem – mówi Jakub Kwiatkowski.

Na wszelki wypadekJeśli brakuje nam niewielkiej kwoty, albo chcemy ustrzec się sytuacji, w której wakacyjny wyjazd już się rozpoczął, a gotówki nieoczekiwanie zaczyna brakować, warto pomyśleć o karcie kredytowej.

Podstawową jej przewagą jest to, że płacąc kartą kredytową korzystamy z pieniędzy banku, a spłacając całość zadłużenia w wyznaczonym terminie unikamy odsetek. Jeśli więc wiemy, że w naszym wakacyjnym budżecie brakuje nam kilkuset złotych, które będziemy mogli zwrócić w kolejnym miesiącu, najlepiej będzie zapłacić np. za nocleg czy bilety na samolot lub pociąg korzystając z karty kredytowej. Jeśli całość tej kwoty zwrócimy w kolejnym miesiącu, nie będziemy musieli płacić za pożyczone pieniądze.Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Jan #2276532 | 77.112.*.* 1 lip 2017 10:36

    Z dodatkowych źródeł finansowania należy korzystać z głową. Umowa przeczytana kilka razy, wszelkie wątpliwości wyjaśnione, itp. Nie można też wziąć byle gdzie. Najważniejsze, nie więcej niż jesteśmy w stanie udźwignąć. Sprawdzić trzeba na starcie jakąś porównywarkę kredytów typu https://gotowkowe.net/ by poznać zagadnienie.

    ! - + odpowiedz na ten komentarz