Poniedziałek, 18 lutego 2019

Wojna między ratuszem a OSM... O śmieci? Prezydent: Na to wygląda

2013-08-09 09:35:37 (ost. akt: 2013-08-09 18:53:30)

Podziel się:

Wygląda na to, że prezes Olsztyńskiej Spółdzielni Mieszkaniowej Jerzy Okulicz wypowiedział miastu wojnę, a już mnie – z pewnością. Dodajmy, wojnę na śmieci - pisze na swoim blogu Potr Grzymowicz, prezydent Olsztyna.

- Szczerze mówiąc, mam wiele ważniejszych spraw niż wojna z panem Okuliczem, ale trudno – „jak mus, to mus”. Problem w tym, że zarząd spółdzielni szuka powodów i argumentów, które są na dłuższą metę nie do obrony. Obowiązek złożenia deklaracji śmieciowych przez spółdzielnie jest oczywisty i nie da się go uzasadnić odpowiedzialnością zbiorową czy nierównym traktowaniem - kontynuuje na blogu prezydent.

Piotr Grzymowicz stwierdza, że usiłował tłumaczyć panu Okuliczowi, że w działaniu samorządu nie ma złej woli, lecz jedynie obowiązek przestrzegania prawa.
"Bez skutku. Pokazywaliśmy analizy, oceny prawne i odpowiedzi na interpelacje poselskie – także bez skutku. Żeby jeszcze bardziej uwiarygodnić nasze stanowisko, zwróciłem się do Ministra Środowiska, aby wyjaśnił stanowisko resortu podczas jego spotkania z samorządowcami z Warmii i Mazur. Minister nie czekał na spotkanie i wyjaśnił rzecz pisemnie… i dobitnie: „Spółdzielnia lub osoba prawna sprawująca zarząd nieruchomością wspólną składa jedną deklarację (a nie dla poszczególnych lokali) i uiszcza jedna opłatę. (…) działania podjęte przez Państwa wobec spółdzielni odmawiającej złożenia deklaracji są prawidłowe”. Na dwóch stronach uzasadnił też dlaczego nasze działania są prawidłowe i jaka jest wykładnia prawna kwestionowanych przez zarząd spółdzielni przepisów Ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach."

Na koniec prezydent zadaje pytanie: "Czy zrozumie to zarząd OSM?" i sam odpowiada:
"Szczerze mówiąc – wątpię, bo nie o prawdę i prawo w działaniach zarządu OSM chodzi. Prezes Okulicz poczuł przysłowiową krew, wietrzy nowe profity oraz awanse i… traci instynkt samozachowawczy. Najgorzej, że do tej gry wciąga Bogu ducha winnych spółdzielców, przekonując ich, że przecież… prezes zawsze ma rację."
źródło: blog Piotra Grzymowicza

Minister Środowiska o Spóldzielni - kliknij


Kto jest Kim - Kto.wm.pl

Piotr Grzymowicz

Ocena: 78.57% (336 głosów)

Jerzy Okulicz

Ocena: 0% (4 głosy)

więcej »

Komentarze (3) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. członek OSM #1169955 | 79.190.*.* 13 sie 2013 09:47

  Czy Pan, panie prezydencie naprawdę musi być w tej sytuacji bezradny? Czy zderzył się Pan z gigantem na miarę Napoleona Bonaparte? Śmiechu warte. A swoją drogą, to dobrze, że skończyły sie konfitury śmieciowe.

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. miesznaiec #1166607 | 79.185.*.* 9 sie 2013 16:58

  ten Okulciz jakis durny - i tak bedzie musial zaplacic bo sad podtrzyma stanowisko ministra. Jestem ciekaw czy UM skierowal sprawe do prokuratury ? Jesli tak wygraną ma w kieszeni , a spoldzielnia z torbami pojdzie . Jak pan Okulicz bedzie kazal mi placic niewiadomo jakie odsetki do oplat zaleglych to osobiscie sie z nim rozprawie.

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. lysy #1166399 | 88.156.*.* 9 sie 2013 13:00

  "prezydenta zadaje pytanie" :P

  ! - + odpowiedz na ten komentarz