środa, 12 sierpnia 2020

Kariera w zasięgu ręki
. Młodzież chce się doszkalać, by mieć... pracę

2014-03-27 14:10:57 (ost. akt: 2014-03-27 14:47:36)

Autor zdjęcia: Katarzyna Janków-Mazurkiewicz

Podziel się:

Ciekawe kursy, szkolenia i profesjonaliści. Interesujące propozycje kursów mogła znaleźć dla siebie młodzież, która odwiedziła Targi Edukacyjne, które odbyły się w czwartek, 27 marca w siedzibie Warmińsko-Mazurskiego Zakładu Doskonalenia Zawodowego.Sale, w których ofertę kształcenia przygotowali specjaliści z różnych dziedzin, w czwartek odwiedziła m.in. młodzież z olsztyńskich szkół.

— Wypełniliśmy ankietę, dzięki której być może uda się znaleźć ciekawą propozycję pracy wakacyjnej. Kto wie, może ktoś się odezwie — mówiła Aleksandra Rebelińska, maturzystka z LO II.

— W liceum jestem na profilu humanistycznym, ale wiem, że przyszłością są zawody techniczne. I z tego powodu zdaję na maturze dodatkowe przedmioty, by potem mieć możliwość dostania się na automatykę i robotykę na politechnice — dodała Kamila Krzemińska, maturzystka również z II LO. — Dziś szukałam przede wszystkim informacji o kursach, które pozwolą na zdobycie pracy dorywczej, interesujący był więc kurs baristy. To były bardzo użyteczne informacje.


Kobiety na koparkiOni już wiedzą, że do przeszłości odchodzi praca w jednym zawodzie w czasie całego życia zawodowego. I dlatego młodzież chętnie słuchała porad fachowców. Na przykład w Centrum Szkoleń Budowlanych ZDZ można zdobyć uprawnienia m.in. operatora maszyn budowlanych, montażystów rusztowań, operatorów agregatów tynkarskich.

— Coraz większe zainteresowanie szkoleniami typowo budowlanymi wykazują panie, które biorą udział w szkoleniach m.in. operatorów wózków widłowych. Przybywa chętnych, którzy chcą się przekwalifikować i zdobyć nowy zawód — ocenił Bogusław Tański, dyrektor Centrum Szkoleń Budowlanych ZDZ w Olsztynie.

Targi odwiedziła też młodzież, która bierze obecnie udział w kursie prowadzonym przez warmińsko-mazurski ZDZ, po którego zakończeniu zdobędzie uprawnienia kelnera-baristy.

— W dzisiejszej ofercie zainteresowała mnie propozycja kursu na prawo jazdy kategorii B. A o tym, że kurs baristy był właściwym wyborem niech świadczy fakt, że od razu po jego zakończeniu idę już do pracy — dodał Michał Bojarski, , uczestnik kursu ZDZ.Wybierz swoją karieręTo początek cyklu wydarzeń, które pozwolą nie tylko młodzieży, ale też osobom dorosłym podnieść swoje kwalifikacje. W targach wzięli udział m.in. Uniwersytet Warmińsko-Mazurski, Stowarzyszenie Księgowych w Polsce Oddział Okręgowy w Olsztynie, Centrum Szkolenia Kierowców w Olsztynie, Centrum Szkoleń Budowlanych, Ośrodek Szkolenia Zawodowego OHP z Dobrego Miasta, Klebarka Wielkiego i Olsztyna oraz Centrum Edukacji WMZDZ w Olsztynie. 
Przedstawiciele OHP zachęcali m.in. do udziału w kursach specjalistycznych, m.in. w zawodzie spawacza TIG, MAG. Katedra Ogrodnictwa UWM — do skorzystania z oferty studiów podyplomowych, m.in. z urządzania i pielęgnacji ogrodów oraz hortiterapii. 
W planach kolejne targi, m.in. połączone z udziałem w interesujących warsztatach.

Targi Edukacyjne odbywają się w ramach projektu „Akcja Edukacja”. 


Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB