środa, 25 kwietnia 2018

Projekt Ucho Miasto kończy się . BWA zaprasza na koncert i wystawę

2014-06-25 11:42:56 (ost. akt: 2014-06-25 11:50:12)

Autor zdjęcia: BWA Olsztyn

Podziel się:

„Muzyczna wystawa" stanowić będzie podsumowanie trwającego w BWA Galerii Sztuki w Olsztynie przez cały czerwiec projektu „Ucho Miasto. Olsztyńskie Spotkania z Audio Artem". W holu Galerii zaprezentowane zostaną fragmenty nagrań zarejestrowanych podczas warsztatów, a także słuchowisko i utwór zagrany na tabletach i smartfonach.

„Muzyczna wystawa"
Ucho Miasto. Olsztyńskie Spotkania z Audio Artem
- podsumowanie i zakończenie projektu, prezentacja filmu z warsztatów, koncert
26 czerwca (czwartek), godz. 18.00
hol BWA, wstęp wolny

„Muzyczna wystawa" stanowić będzie podsumowanie trwającego w BWA Galerii Sztuki w Olsztynie przez cały czerwiec projektu „Ucho Miasto. Olsztyńskie Spotkania z Audio Artem". W holu Galerii zaprezentowane zostaną fragmenty nagrań zarejestrowanych podczas warsztatów, a także słuchowisko i utwór zagrany na tabletach i smartfonach. Po raz pierwszy zostanie także pokazany film, kręcony przez cały czas trwania projektu -- można będzie zobaczyć więc co działo się w BWA przez cały czerwiec. Film w skróconej wersji zostanie wydany formie DVD, które otrzymają wszyscy uczestnicy warsztatów, prowadzący oraz chętne osoby, które przyjdą na wernisaż. W atrium BWA po wernisażu zagra DJ Clicktime.

W czerwcu w Olsztynie po raz pierwszy odbyły się Olsztyńskie Spotkania z Audio Artem - projekt „Ucho Miasto" dotyczący szeroko rozumianej sztuki dźwięku. Na projekt złożyły się prezentacje, koncerty i warsztaty prowadzone przez ekspertów z całego kraju. Do Olsztyna przyjechali m.in.: Robert Losiak, Dobromiła Jaskot, Maciej Wojnicki, Maciej Olewniczak i Wiktor Piskorz, Krzysztof Topolski, Hubert Wińczyk. Wstęp na wszystkie wydarzenia był bezpłatny dzięki wsparciu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Działania warsztatowe odbywały się głównie w siedzibie BWA Galerii Sztuki w Olsztynie - będącej głównym organizatorem przedsięwzięcia, ale i w przestrzeni publicznej miasta. Ich celem było bowiem m.in. badanie audio sfery miasta, tworzenie map dźwiękowych miasta oraz nagrywanie i przetwarzanie dźwięków z najbliższego otoczenia.

Odbyły się także m.in. warsztaty z konstruowania elektronicznych instrumentów, robienia słuchowiska, podstaw samplingu i muzyki konkretnej. Pod kopułą Planetarium wystąpili: wrocławska grupa INIRE oraz wykonawca w Gdańska Krzysztof Topolski "Arszyn". Natomiast w sali kameralne BWA i w holu Galerii zagrał olsztyński zespół Parampampam Trio i oraz performer i muzyk z Poznania Hubert Wińczyk występujący jako "Urinatorium". Ponadto można było obejrzeć eksperymentalne filmy i wysłuchać prelekcji dotyczących Audio Artu. Większość działań odbywała się w godzinach popołudniowych i w weekendy.
Koordynator: Joanna Tekla Woźniak

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB