Czwartek, 22 października 2020

Mistrz na koniec sezonu w Filharmonii. Bilety

2014-06-26 10:00:00 (ost. akt: 2014-06-25 18:25:52)

Podziel się:

To będzie koncert na zakończenie tegorocznego sezonu artystycznego. W piątek, 27 czerwca Filharmonia Warmińsko-Mazurska zaprasza na koncert pod batutą Jerzego Maksymiuka. Start godz. 19.

Usłyszymy kompozycje Michaiła Glinki — uwerturę do opery „Rusłan i Ludmiła”, Jenö Hubay’a – IV koncert skrzypcowy a-moll op. 101 „Concerto all'antica” oraz Antonína Dvořáka — IX symfonię e-moll „Z Nowego Świata” op. 95. Dyrygent piątkowego koncertu Jerzy Maksymiuk to historia polskiej i światowej dyrygentury. W swoim dorobku ma koncerty z tak znanymi orkiestrami jak: London Symphony Orchestra, London Philharmonic Orchestra, Philharmonia Orchestra, Orchestre National de France, Tokyo Metropolitan Symphony Orchestra. Koncertował także w kraju, często z wyróżnianą przez siebie orkiestrą Sinfonia Varsovia. Jerzy Maksymiuk to także kompozytor. Jego dorobek obejmuje muzykę symfoniczną, kompozycje kameralne, balet, pieśni, muzykę filmową.

Natomiast IV Koncert skrzypcowy a-moll op. 101 „Concerto all'antica” Jenö Hubay'a zaprezentuje I koncertmistrz Warmińsko-Mazurskiej Filharmonii Natan Dondalski. To laureat wielu prestiżowych konkursów skrzypcowych. Artysta koncertował we Francji, w Niemczech, Rosji, Holandii, Czechach, Mołdawii, na Słowacji, w Bułgarii, Austrii, Finlandii, Szwecji, Norwegii, Szwajcarii, w Anglii oraz w Japonii. Stale współpracuje z większością polskich filharmonii.

27 czerwca, godz. 19, sala koncertowa Filharmonii. Bilety: normalny — 60 zł, ulgowy — 45 zł, karta melomana — 30 zł

1 podwójne na piątek
Aby dostać zaproszenie, należy wysłać sms z uzasadnieniem. Dokończcie wypowiedź: Chcę otrzymać bilet, ponieważ... Wyślij sms o treści no.bilety4.x pod numer 7248. W miejsce „x“ należy wpisać swoje uzasadnienie. Koszt sms-a to 2,46 z VAT. Głosowanie trwa w czwartek w godz. 10-20. Osoby, które otrzymają bilet zostaną o tym powiadomione.

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB