środa, 20 lutego 2019

Wakacje wystartowały, zmartwienia też. Olsztyniacy wyjeżdżają?

2014-07-01 10:00:00 (ost. akt: 2014-06-30 11:12:39)

Autor zdjęcia: Bartosz Cudnoch

Podziel się:

Rok szkolny za nami. Dla uczniów z Olsztyna zaczął się czas wypoczynku, a dla rodziców czas intensywnego kalkulowania, skąd na ten wypoczynek wziąć. Co o kosztach wakacji mówią rodzice?

Michał Zaremba, pracownik administracyjny
— Najtańsze kolonie kosztują około 1000 złotych. Nie każdego na to stać. Jeżeli rodzic pracuje, ale nie może pozwolić sobie na drogie wycieczki, może liczyć na dofinansowania od firmy. Rodzice niepracujący korzystają zwykle z oferty wakacyjnej szkół i mogą wtedy zapisać dzieci na przykład na półkolonie.


Justyna Leśniewska, ekonomistka
— Syn spędzi część wakacji u dziadka, pojedzie też z nami nad morze. Potem będzie uczęszczał na półkolonie. Ich koszt jest niewielki, bo jedynie 100 zł, ale to dlatego, że są one organizowane przez szkołę. Gdybyśmy mieli samodzielnie finansować takie zajęcia, wydatki byłyby dużo większe.


Krzysztof Mościbrocki, ojciec
— Koszt wycieczki zagranicznej z dzieckiem jest bardzo duży. Na pewno nie wszyscy mogą sobie pozwolić na takie wydatki. Jeżeli nie możemy wydać tylu pieniędzy na wakacje powinniśmy trochę „zmęczyć” dzieci i zapewnić aktywny wypoczynek na miejscu. Mam na myśli wyprawę do lasu, nad jezioro, jazdę rowerem, wycieczkę poza miasto.


Agnieszka Dąbrowska, mama
— Wakacje z dziećmi to wyzwanie. Nie wszystkie chcą wyjeżdżać z domu, ponieważ te najmłodsze nie zawsze są przygotowane na rozłąkę z rodzicem. Jeżeli są chęci do podróżowania myślę, że koszty są duże. Jednak zawsze rodzice mogą wybrać rozrywkę, która jest w jakimś stopniu sponsorowana.


Tomasz Niedźwiedź, tłumacz
— Wakacje z dziećmi są bardzo drogie. Wyjazd zagraniczny dla dziecka kosztuje mniej więcej tyle samo, co wyjazd dla dorosłego. Co prawda biura podróży zapewniają zniżki dla dzieci, ale zwykle jest tak, że nie wlicza się w to kosztów przelotów. Także obozy letnie to duży wydatek. Najtańszy obóz sportowy kosztuje w granicach 2000 zł. Jest to droga sprawa i nie każdy może sobie na to pozwolić.

Dorota Teliczan

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. :/ #1429035 | 89.228.*.* 1 lip 2014 11:54

    Moja córcia pojechała do Londynu na obóz językowy - 2260 zł + obowiązkowe 170 funtów i 20 euro. Ale wolę przez rok wpieprzać szczaw i mirabelki niż odmówić dziecku.

    Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz