Sobota, 19 października 2019

Dywity potrzebują menedżera

2014-10-16 11:22:35 (ost. akt: 2015-02-23 13:53:59) Artykuł sponsorowany

Autor zdjęcia: Arch. prywatne

Podziel się:

Henryk Pach, kandydat na wójta Dywit mówi, dlaczego startuje w wyborach i co chce zmienić w gminie.

Nie jest pan rodowitym mieszkańcem gminy Dywity. dlaczego właśnie tu postanowił się pan osiedlić?
— Z gminą jestem związany od 1999 roku, a w Różnowie mieszkam z rodziną od 2005 roku. Dlaczego? Bo nigdzie nie znalazłem piękniejszych widoków. Gmina jest usytuowana blisko Olsztyna, ale oddzielona od niego Lasem Miejskim, więc mamy możliwość ścisłej współpracy aglomeracyjnej, ale przy zachowaniu pewności, że nigdy fizycznie do Olsztyna nie zostaniemy włączeni.

Wspomniał pan o przyrodzie. Jest ważna w pana życiu?

— Kocham przyrodę. Pierwsze swoje kroki edukacyjne stawiałem w technikum weterynaryjnym, a później hodowlanym. Tak więc zwierzęta od zawsze mi towarzyszą, a przyrodę doceniam również dlatego, że w dzisiejszych ciężkich czasach to jedyne okoliczności, w jakich człowiek może się odstresować po ciężkiej pracy. Wiem, co mówię, bo mam 30-letnią praktykę jako policjant i stresowych sytuacji mi nie brakuje. Relaksuję się jeżdżąc na rowerze, chodzimy z żoną z kijkami, zarówno w grupie zorganizowanej w Różnowie, jak i sami, co trzy dni biegam po 15 km. Rower wykorzystuję teraz również, by odwiedzać mieszkańców całej gminy i prowadzić z nimi rozmowy. A wracając do przyrody, tę w Dywitach mamy naprawdę wyjątkową. By docenili ją mieszkańcy i turyści, chcemy opracować mapę turystyczną gminy.

A dlaczego zdecydował się pan kandydować na wójta?
— Gdy sprowadziłem się do Różnowa, założyliśmy z przyjaciółmi stowarzyszenie Zielona Diolina, którego celem była ochrona naszej przyrody. Naszym sukcesem było m.in. odsunięcie przebiegu autostrady, która miała przebiegać przez nasze domy. Nie jesteśmy przeciwni autostradzie, ale nie w tym miejscu. Później były kolejne działania na rzecz naszej wsi, gminy. Niestety, inicjatywy spotykały się z oporem. Doszliśmy więc do wniosku, że czas w naszej gminie coś zmienić. Obecny wójt swoją funkcję pełni bez mała 20 lat. Uznaliśmy, że czas na zmiany. Gmina jest zarządzana jednoosobowo, dialogu społecznego praktycznie nie ma. A tu potrzebny jest menedżer w charyzmą, ale który nie stawia na grę jednoosobową. Ja stawiam na zespół, który będzie merytorycznie działał. Mieszkańcy muszą mieć możliwość zgłaszania swoich spraw, muszą być wysłuchani, muszą czuć, że ta gmina jest ich. I to chcę zmienić. Zachęcam ludzi, żeby poszli do wyborów, nie namawiam, żeby zagłosowali na mnie, ale żeby sami ocenili, czy chcą zmian w gminie czy chcą, żeby wszystko zostało jak jest.

A skąd pewność, że pan sobie poradzi?
— 30-letnia praktyka bycia policjantem sprawia, że w sytuacjach stresowych i ekstremalnych potrafię podjąć chłodną i rzeczową decyzję. Poza tym mam zespół przygotowany merytorycznie, który chce razem ze mną działać, by nasza gmina się rozwijała.

Komentarze (4) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. M.O. #1531210 | 213.73.*.* 3 lis 2014 10:51

  Żeby pchac się na menadżera trzeba miec ku temu odpowiednie kompetencje, natomiast 30-letnia praktyka policyjna w moim odczuciu dyskwalifikuje tego kandydata, sorry mamy wymagania w Dywitach

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. Łowczy #1516674 | 83.9.*.* 22 paź 2014 09:35

   Zapewne przez skromność, nie wspomniał Pan o pasji myśliwskiej. Darz bór.

   ! - + odpowiedz na ten komentarz

  2. Observer #1511097 | 176.58.*.* 17 paź 2014 18:12

   Nie jesteście przeciwni autostradzie. Super. Zawsze lepiej, jak będzie ona u sąsiadów :)

   Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  3. AK #1509932 | 83.9.*.* 16 paź 2014 20:32

   Heniu trzymam za Ciebie kciuki i masz mój głos oraz mojej rodziny.

   Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)