Sobota, 19 października 2019

Dowcip operowy i folklor mazurski w Filharmonii. Bilety

2014-12-11 09:00:00 (ost. akt: 2014-12-11 09:01:20)

Autor zdjęcia: Ken Howard

Podziel się:

Podróż do świata nowojorskiej opery i rodzinna wyprawa z ludową muzyką w tle. W sobotę, 13 grudnia w filharmonii kolejna transmisja z Metropolitan, a w niedzielę, 14 grudnia Koncert Rodzinny „Mazury”.

W sobotę, 13 grudnia melomanów czeka kolejna wyprawa do świata The Metropolitan Opera HD. O godz. 17.55 znakomita opera Richarda Wagnera „Śpiewacy norymberscy”. Przedstawienie poprowadzi dyrektor muzyczny i główny dyrygent Metropolitan Opera w Nowym Jorku — James Levine. Krytycy z „Huffington Post” nie kryją zachwytów i piszą: — Świat wielkiej opery nie jest na ogół znany z komedii, a niewiele z nich jest tak wspaniałych, zabawnych i wzruszających jak ta inscenizacja „Śpiewaków norymberskich” w Metropolitan Opera. Wyjątkowo zabawnie wypada debiutujący w Met niemiecki baryton Johannes Martin Kränzle w roli bufona Beckmessera.

Transmisja „Śpiewaków norymberskich” Richarda Wagnera Live in HD w sobotę, 13 grudnia o godz. 17.55. Bilety: I strefa — 50 zł, II strefa — 35 zł.

2 dwuosobowe zaproszenia
SMS: Należy wysłać sms z uzasadnieniem o treści no.bilety1.x pod numer 7248


Rodzinnie z folklorem


z kolei niedziela, to dzień rodzinnej przygody z muzyką. W czasie Koncertu Rodzinnego „Mazury” zabrzmią dzieła Stanisława Moniuszki, Fryderyka Chopina i Karola Szymanowskiego. Najmłodsi będą mogli podziwiać regionalne tradycyjne instrumenty, tańce, pieśni, i stroje ludowe. W wyjątkowy klimat wprowadzą tancerze i muzycy. Arkadiusz Krawiel zagra na cymbałach, zaśpiewa Anna Broda. Barwny kulturowo przekaz zaprezentują: Kapela Bałdygów z Mazuchówki koło Wydmin, Muzycy Scholi Węgajty i Transkapeli ze Szczytna oraz Zespół Ludowy Taneczno-Śpiewaczy Dybzaki z Gierzwałdu i Zespołu Pieśni i Tańca Kortowo. Orkiestrę Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej poprowadzi Piotr Sułkowski.

Koncert rodzinny „Mazury” (projekt „Warmia i Mazury — muzyka folklorem podszyta” w niedzielę, 14 grudnia. Bilety w cenie: normalny 30 zł; ulgowy 22 zł; karta melomana 15 zł; pakiet rodzinny 22 zł rodzic + 11 zł dziecko

2 dwuosobowe zaproszenia
SMS: Należy wysłać sms z uzasadnieniem o treści no.bilety2.x pod numer 7248


Aby dostać bilet, należy wysłać sms z uzasadnieniem. Dokończcie wypowiedź: Chcę otrzymać bilet, ponieważ... Wyślij sms pod numer 7248. W miejsce „x“ należy wpisać swoje uzasadnienie. Koszt sms-a to 2,46 z VAT. Głosowanie trwa w czwartek w godz. 10-20. Osoby, które otrzymają bilet zostaną o tym powiadomione.


Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB