Poniedziałek, 13 lipca 2020

Morsy z Biskupca. Ludzie, którzy pokochali lodowatą wodę

2015-02-17 09:43:14 (ost. akt: 2015-02-24 08:49:37)

Autor zdjęcia: Arch. organizatora

Podziel się:

Kolejny lodowaty plusk i wielka impreza klubu morsów z Biskupca już w niedzielę, 22 lutego nad jeziorem Dadaj. Morsy zaprosiły gości. Będą pokazy strażackie, degustacje, występy sceniczne z gwiazdą disco-polo — zespołem Skaner. II Dadajowy Bieg Morsów startuje o godz. 10 na plaży Słoneczny Brzeg w Rukławkach.

Zimą większość z nas otula się szalikami. Inni wolą kąpiel w lodowatej wodzie. Morsom nie przeszkadza zimno. Dziś wprawdzie morsy kręcą nosem, że jest za ciepło, ale i tak zanurzają się w wodzie, która dla zwykłego śmiertelnika jest lodowata.

Zimno? Skaner rozgrzeje


Choć na zewnątrz ziąb, wśród morsów panują tropiki. Tak rozgrzewa przyjaźń i pasja. A teraz zapraszają na wielką imprezę.
— W niedzielę zapowiadamy moc atrakcji zarówno dla ciała, jak i ducha. Będzie na co popatrzeć. Jednym z wydarzeń będzie druga już edycja Dadajowego Biegu Morsów o puchar Burmistrza Biskupca na dystansie 10,5 kilometra — zachęca do udziału Andrzej Kołodyński, organizator. — Gwoździem programu będzie występ zespołu Skaner. Jednym się disco-polo podoba, drugim nie — ale wszyscy znakomicie się przy tej muzyce bawią. I tutaj będzie ku temu okazja. To będzie wydarzenie dla wszystkich tych, którzy zimą narzekają, że jest brzydko i szaro. U nas będzie okazja, by wyjść z domu i dobrze bawić się na świeżym powietrzu.

Podziwiajcie i dołączcie


O godzinie 13 wszyscy będziecie mogli podziwiać lodowaty plusk biskupieckich morsów do wody. Kto wie, może ktoś z was dołączy? Bycie morsem sprzyja zachowaniu zdrowia — podkreśla przedstawiciel biskupieckich amatorów tego sportu. Mors rzadko się przeziębia, jest odporny na choroby. I dlatego w czasie imprezy odbędzie się również m.in. rejestracja dawców szpiku kostnego. Nie poznaliście jeszcze tej grupy pozytywnie zakręconej na punkcie lodowatych kąpieli? Czas nadrobić zaległości.
Katarzyna Janków-Mazurkiewicz

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB