Poniedziałek, 25 czerwca 2018

Noc Sów w Olsztynie

2015-04-08 15:01:21 (ost. akt: 2015-04-08 15:05:48)

Podziel się:

Autor zdjęcia: Andrzej Mielnicki

Zapraszamy na jedyną taką noc w Polsce – Noc Sów. To wydarzenie poświęcone tym tajemniczym ptakom organizowane jest w Olsztynie przez Ptaki Polskie, BWA Galerię Sztuki oraz MBP Planetę 11. Odbędzie się ono 10 kwietnia.

Podczas prezentacji ornitologa Krzysztofa Jankowskiego wspólnie odkryjemy świat sów, poznamy krajowe gatunki sów i dowiemy się jak je rozpoznać. Dowiemy się, co to jest wypluwka i co ciekawego można się z niej dowiedzieć. Posłuchamy głosów sów i nauczymy się je rozróżniać - informuje Jacek Smółka z Planety 11. - Co więcej, jeśli pogoda pozwoli i będą chęci przemieścimy się w teren, gdzie będziemy poznawać, nasłuchiwać sowy. Zrobimy to w samym środku jednej z kwietniowych nocy, kiedy większość sów jest najbardziej aktywna.

Uczestnikiem wydarzenia może zostać każdy, niezależnie od wieku, zainteresowań i poziomu wiedzy na temat ptaków czy przyrody. Osoby niepełnoletnie w przypadku wyjścia w teren zobowiązane są do uczestnictwa pod opieką rodziców/opiekunów bądź po przedstawieniu odpowiedniej zgody od rodziców/opiekunów.

10.04 (piątek), godz. 17 - Noc Sów

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB