Poniedziałek, 25 czerwca 2018

Bach i Grieg w interpretacji wybitnego pianisty. Bilety

2015-05-07 09:00:00 (ost. akt: 2015-05-06 16:37:30)

Autor zdjęcia: Arch. Filharmonii

Podziel się:

W piątkowy wieczór melomanów czeka koncert na zakończenie cyklu Mistrzowskich Recitali Fortepianowych w olsztyńskiej filharmonii. O godz. 19 wystąpi jeden z najwybitniejszych litewskich pianistów młodego pokolenia — Darius Mažintas.

Młody artysta jest laureatem słynnego konserwatorium im. G. Verdiego w Mediolanie, a w 2010 roku uzyskał dyplom Litewskiej Akademii Muzyki i Teatru. Koncertuje jako solista m.in. w Stanach Zjednoczonych, Niemczech, Francji, Włoszech, Rosji, Szwecji, Holandii oraz w czasie prestiżowych festiwali. Jest laureatem wielu międzynarodowych konkursów pianistycznych, podczas których kunszt i wirtuozerię jego wykonań doceniło jury światowych konkursów.

Pianista występował m.in. w czasie Aspen Music Festival (USA), Westchester Piano Festival (USA), Sommerakademie (Niemcy), a także Holland Music Sessions (Holandia), gdzie w sezonie 2010/2011 zaproszony został do udziału w serii prezentacji „New Masters on Tour”. Cykl zakończył koncert w słynnym Concertgebouw w Amsterdamie. Na swoim koncie ma nie tylko artystyczne sukcesy. Zajmuje się również polityką i jeszcze do niedawna piastował stanowisko wiceministra kultury w litewskim rządzie.

Darius Mažintas zaprezentuje olsztyńskiej publiczności wyjątkowe kompozycje. Będą to: „II Partita c-moll BWV 826”, „II Suita angielska a-moll BWV 807” i „VI Suita angielska d-moll BWV 811” Johanna Sebastian Bacha oraz kompozycja norweskiego twórcy — Suita w dawnym stylu „Z czasów Holberga” op. 40” Edwarda Griega. Dzieło powstało na 200. rocznicę urodzin skandynawskiego Moliera — Ludwiga Holberga. W utworze do dawnego stylu kompozytor dodał szczyptę skandynawskiego ducha.

Mistrzowskie Recitale Fortepianowe — filharmonia, 8 maja, godz. 19.
Bilety: normalny: 40 zł, ulgowy: 30 zł, bilet na kartę melomana: 20 zł
Mamy 2 dwuosobowe zaproszenia

Aby dostać bilet, należy wysłać pod numer 7248 w czwartek w godz. 10-20 sms o treści no.bilety1.x z uzasadnieniem: Chcę otrzymać bilet, ponieważ... Uzasadnienie wpisz w miejsce „x“. Koszt sms-a to 2,46 z VAT. Osoby, które otrzymają bilet zostaną o tym powiadomione.

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB