Drogi Czytelniku,

Cieszymy się, że odwiedzasz nasze serwisy internetowe. Nasz zespół redakcyjny cały czas pracuje nad tym, żeby móc dostarczać Ci jeszcze lepsze materiały dziennikarskie i oferować jeszcze lepsze usługi. Abyśmy mogli nadal to robić, potrzebujemy Twojej zgody. Dzięki niej będziemy mogli dostosowywać nasze strony pod Twoje preferencje i potrzeby oraz emitować Ci reklamy dopasowane do Twoich zainteresowań i zachowań w Internecie. Twoja prywatność i bezpieczeństwo Twoich danych są dla nas niezwykle istotne – nie zwiększamy zakresu naszych uprawnień. Pamiętaj, że Twoje dane są u nas bezpieczne, a udzieloną zgodę możesz wycofać w każdej chwili zgodnie z naszą Polityką Prywatności.

W JAKIM CELU PRZETWARZAMY TWOJE DANE?

Twoje dane (w tym pliki cookies) wykorzystujemy w celach statystycznych, analitycznych i marketingowych, w tym do badania Twoich zainteresowań i dopasowania do nich reklam na innych stronach www.

KTO JEST ADMINISTRATOREM DANYCH?

Administratorem danych osobowych są Wydawca Olsztyn Sp. z o. o.

JAKIE MASZ PRAWA?

Możesz w każdej chwili:

Więcej informacji nt. Twoich danych i naszej troski o nie znajdziesz w Polityce Bezpieczeństwa.

Nie pokazuj więcej tej informacji

Piątek, 11 kwietnia 2025

Szachy czy chińczyk? Planszówki wracają do łask

2015-06-08 11:23:34 (ost. akt: 2015-06-08 12:16:32)

Autor zdjęcia: Katarzyna Janków-Mazurkiewicz

Podziel się:

Zaczynamy doceniać zarówno ich charakter rozrywkowy, jak i – przede wszystkim – edukacyjny. Gry planszowe ćwiczą umysł oraz uczą kultury towarzyskiej, której dzisiaj brakuje młodym.

Kiedy gramy w planszówki, mamy bezpośredni kontakt z drugim człowiekiem. Zabawa nie tylko wywołuje w nas emocje – dzięki niej otwieramy się i uczymy budować relacje towarzyskie. Co więcej, granie w gry planszowe angażuje nas do myślenia strategicznego, planowania i przewidywania. Dlatego tak bardzo poleca się je dzieciom i młodzieży. Dzięki grze młody człowiek nabiera też dystansu do życia oraz uczy się cierpliwości.

Warto, aby planszówki stały się popularniejsze wśród polskich rodzin.
- Wspólne granie w gry sprzyja zacieśnianiu więzi rodzinnych. Podczas zabawy rodzice poznają swoje dziecko – jego charakter, temperament oraz umiejętność przegrywania - mówi Andrzej Sołtysiak z Towarzystwa Miłośników Gier Umysłowych. Mama i tata powinni zaznajamiać swoje pociechy już od ich najmłodszych lat z prostymi łamigłówkami i układankami, które rozwijają intelektualnie i pobudzają wyobraźnię. Nie należy jednak narzucać dziecku, w co ma grać. Trzeba pozostawić mu wolny wybór.

Granie w gry poleca się także seniorom.
- Dla nich jest to"aerobik umysłu". Człowiek aktywny intelektualnie polepsza i przedłuża sprawność umysłową – podkreśla ekspert.
infowire.pl


Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB