Poniedziałek, 13 lipca 2020

Sąsiedzka integracja na miedzy

2015-07-23 09:38:21 (ost. akt: 2015-07-23 10:04:50)

Podziel się:

Na wzgórzu, które łączy dwie wsie — Nikielkowo i Wójtowo, czeka nas w sobotę, 25 lipca wielka sąsiedzka impreza. Zamiast sporu o miedzę odbędzie się „Noc na Miedzy”. Start o godz. 18 na wzgórzu w Nikielkowie.

— Od wieczora do białego rana zapraszamy każdą panią i każdego pana! Będzie muzyka, tańce, zabawa i inne atrakcje — piszą organizatorzy w zaproszeniu na festyn.
— Wcześniej odbywały się u nas imprezy sąsiedzkie, ale nie na tak dużą skalę. Teraz będzie to nasze pierwsze wspólne duże przedsięwzięcie — ocenia Adam Perczyński, sołtys Wójtowa. — Zawsze podkreślam, że w naszych miejscowościach mieszka wiele osób z pozytywną energią. Wystarczy tylko ją dostrzec i zachęcić mieszkańców do działania, odkryć potencjał. Sołectwa Nikielkowo i Wójtowo, stowarzyszenia — „Nasze Nikielkowo” i „Wspólne Wójtowo” zjednoczyły siły i zorganizowały wspólny festyn. By ludzie się poznali, zintegrowali i dobrze bawili. Tym razem wydarzenie kierujemy do młodzieży i dorosłych. Jeśli impreza się uda, mamy już kolejne pomysły. Może w przyszłym roku jakiś festiwal muzyczny, kabarety na polu? Kto wie? Mamy już tylu fajnych ludzi, którym w duszy gra, więc liczę na to, że z pewnością coś z tego wyniknie.

Impreza będzie pełna atrakcji. Obok dobrej zabawy każdy też będzie mógł popisać się swoim talentem recytatorskim, aktorskim czy wokalnym. Wieczorną dyskotekę poprowadzi profesjonalny didżej Zachar Daniel Sacharczuk. Zgłodniali mogą liczyć na poczęstunek.
— Mamy dość swarów i waśni u góry, my chcemy żyć po ludzku. Integrować się i dobrze bawić — dodaje Edward Maciejewski, sołtys Nikielkowa. — Nasze miejscowości dużo łączy, od lat ze sobą współpracujemy, mamy nawet jednego wspólnego radnego. Teraz więc zapraszamy wszystkich na wielką, sąsiedzką imprezę.
Zabawa ma trwać dotąd, aż wszystkim jej uczestnikom zabraknie sił. Wielkiej integracyjnej festy sąsiadów z Niekielkowa i Wójtowa szukajcie na wzgórzu Nikielkowa. Organizatorzy zapewniają, że nikt się nie rozczaruje, a zabawa potrwa do rana. Wstęp oczywiście bezpłatny.
Kajot

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB