Wtorek, 29 września 2020

Edyta wraca na szczyt. Koncert w Olsztynie

2015-08-13 10:00:25 (ost. akt: 2015-08-13 10:03:35)

Podziel się:

Autor zdjęcia: Arch. artystki

Na jej powrót na muzyczną scenę czekaliśmy ponad dekadę. Teraz jej wyjątkowy koncert usłyszymy w olsztyńskim amfiteatrze. W piątek, 14 sierpnia o godz. 21 wystąpi Edyta Bartosiewicz.

Ile razy chcieliście „zatańczyć ostatni raz”? Kiedy wpadaliście w „dziki szał”? Były lata 90. i na punkcie jej utworów szalała cała Polska. Największe przeboje Bartosiewicz — „Szał”, „Czas przypływu”, „Zegar” czy balladę „Ostatni” znał niemal każdy. Edyta w gra rekordową liczbę koncertów. Otwierała m. in. koncert Bryan’a Adamsa, który zagrał w Polsce koncert rozpoczynający swoje światowe tournee. Potem był album „Dziecko” i kolejne hity — „Jenny” i „Skłamałam”. Śpiewała w duecie z Krzysztofem Krawczykiem — „Trudno tak” oraz Kazikiem Staszewskim w „Czterech pokojach”. Potem były trasy w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie. Aż nagle zniknęła, od czasu do czasu o sobie przypominając. W jednym z wywiadów stwierdziła — „było we mnie tyle pomysłów i energii, że nic nie mogło mnie zatrzymać. A później po prostu przepaliły mi się bezpieczniki”.

Teraz wróciła. Wydała płyty „Love and More” i „Renovatio”. Otwiera się na inne doświadczenia. Sięga do źródeł, ale też podaje nam zupełnie nowy repertuar.
Ponownie mamy możliwość podziwiania jej na scenie. Znów możemy posłuchać jej lekko ochrypłego głosu, posłuchać leniwych dźwięków. Każdy utwór smakuje inaczej. Jest w nich doświadczenie życiowe, mądre teksty. Wróciła i ponownie możemy usłyszeć melodyjne piosenki z niebanalnymi, ale jednocześnie też niewydumanymi tekstami. W latach 90. była niewątpliwie jedną z najważniejszych osobowości polskiego rocka. Dziś wraca na szczyt.
Kajot

Edyta Bartosiewicz — amfiteatr, 14 sierpnia, godz. 21. Bilety: 40 zł
4 bilety
Aby dostać bilet, należy wysłać pod numer 73601 w czwartek w godz. 10-20. sms o treści no.bilety5.x z uzasadnieniem: Chcę otrzymać bilet, ponieważ... Koszt sms-a to 3,69 zł z VAT. Osoby, które otrzymają bilet zostaną o tym powiadomione.


Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB