środa, 15 lipca 2020

Wyłącz komórkę i telewizor, dołącz do naszej akcji OFF/ON i przekonaj się, że warto2015-09-11 20:07:46 (ost. akt: 2015-09-11 20:12:19)

Autor zdjęcia: Przemek Getka

Podziel się:

Godzina dziennie bez komórki, komputera i telewizora? Dasz radę? Dołącz do naszej akcji „OFF/ON. Wyłącz technologię/włącz rodzinę” i zobacz, jak wiele zyskasz.Ludzie przestają ze sobą rozmawiać, komunikować się ze sobą. Zamiast rozmowy włączamy komunikator. Zamiast układania puzzli z dzieckiem — kolejna obejrzana kreskówka. Dzięki temu już za kilka lat możecie nie mieć szansy na to, by dogadać się z własnym dzieckiem. Częściej rozmawiacie ze znajomymi przez telefon, niż na żywo? To wasza codzienność i nie potraficie jej zmienić? Koniecznie dołączcie do naszej akcji „OFF/ON. Wyłącz technologię/włącz rodzinę”. Zachęcamy do udziału wszystkie rodziny i te, które już znają ten problem, jak i te, które jeszcze go nie doświadczyły. Co trzeba zrobić? Wyłączyć wszystkie gadżety technologiczne na godzinę i spędzić ten czas z bliskimi.
Zastanawiacie się, co będziecie robić? Bez obaw, codziennie na stronie naszolsztyniak.pl oraz na naszym profilu facebookowym zamieszczamy podpowiedzi, jak spędzić ten czas ciekawie. Akcja już spotkała się z pozytywnym odbiorem naszych czytelników. Do grona „wyłączonych” warto dołączyć już dziś. Wśród naszych ambasadorów są m.in. aktor i reżyser Jerzy Bończak; Piotr Sułkowski, dyrektor Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej w Olsztynie. Teraz również Stefan Brzozowski z Czerwonego Tulipana.

— Jeśli wasza akcja ma służyć mądrym wyborom — absolutnie ją popieram. Przyzwyczailiśmy się do technologii, która owszem jest nam potrzebna i niezbędna. Z tego powodu weszła tak w nasze życie. Czasem trzeba się jednak zdystansować. Trzeba mądrze się technologią posługiwać — ocenia Stefan Brzozowski z Czerwonego Tulipana. — U nas w domu korzysta się ze wszelkich zdobyczy technologii tylko w celu pogłębienia wiedzy, albo nawiązania lub utrzymania kontaktów. Technologia nie ma zastępować kontaktu z drugim człowiekiem, rodziną. Czasu spędzonego z przyjaciółmi. Nie powinna nam tych relacji zakłócać. Dlatego tak, będę OFF/ON i zachęcam do tego innych.

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB