Poniedziałek, 25 czerwca 2018

Jak głosować, by nasz oddany głos był ważny

2015-10-25 08:00:00 (ost. akt: 2015-10-23 17:23:09)

Autor zdjęcia: freeimages.com

Podziel się:

Dziś, 25 października odbędą się wybory do Sejmu i Senatu RP. Głosowanie nie jest skomplikowane, jednak należy postępować według określonych zasad. Jak głosować, aby oddać ważny głos w tych wyborach?


Podpowiadamy.

 Głosowanie w tym dniu odbędzie się bez przerwy od godziny 7.00 do 21.00. Głosowanie do Sejmu i Senatu odbywa się na osobnych kartach. Wybory parlamentarne 2015 nie są pod tym względem wyjątkiem. Otrzymamy książeczkę do głosowania w wyborach do Sejmu i żółtą kartę z nazwiskami senatorów. Na pierwszej stronie książeczki znajduje się instrukcja głosowania. Kolejne kartki są zajmowane przez listy wyborcze komitetów. Głos oddajemy, stawiając krzyżyk „x” w kratce obok nazwiska tylko jednego kandydata na jednej liście wyborczej. Głosujemy więc na jednego kandydata na jednej stronie książeczki. Karta głosowania do Senatu będzie miała żółty kolor zawiera nazwiska kandydatów na senatora i nazwy lub skrót komitetu wyborczego. Zaznaczamy wyłącznie jednego kandydata na senatora. By to zrobić, stawiamy krzyżyk obok nazwiska jednej, wybranej osoby. 
Postawienie znaku „x” przy więcej niż jednym kandydacie albo nie postawienie znaku spowoduje, że głos będzie nieważny. Pamiętajcie też o tym, by zabrać ze sobą dokument ze zdjęciem.


Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB