Poniedziałek, 25 czerwca 2018

15 lutego – jak świętujemy Dzień Singla?

2016-02-15 13:35:51 (ost. akt: 2016-02-15 13:42:06)

Autor zdjęcia: pixabay.com

Podziel się:

W Polsce przybywa singli. Według danych GUS w pojedynkę żyje już co piąty Polak*. Oznacza to, że życie singla z konieczności lub z wyboru prowadzi aż 7 milionów mieszkańców naszego kraju.

Ilu Polaków jest singlami? Czy wiemy, ilu dokładnie Polaków żyje na stałe bez partnera? Jedną z prób oszacowania rzeczywistej liczby singli w Polsce podjął już w 2011 roku serwis Sympatia.pl - badanie zrealizowane na zlecenie tego portalu przez TNS wskazało, że single stanowią blisko 20 proc. populacji naszego kraju. Dane GUS z 2015 roku potwierdzają ten domysł – według urzędu, aż 7 milionów Polaków żyje bez partnera.

Jak świętować ten dzień?


Aby spędzić Dzień Singla zabawnie i niestandardowo, warto też zaprosić grupę znajomych na nietypowy posiłek . Przykładowo, kilka gdańskich i warszawskich restauracji oferuje tego dnia singlom i ich towarzystwu niebagatelne rozrywki: „ustrzelenie” swojej byłej lub byłego podczas gry w rzutki, zmagania sportowe na konsoli, karaoke, a także nietypowe menu, zawierające takie potrawy jak "Krwista zemsta", "Żebro Adama" oraz ogromne burgery – single przecież nie muszą być na diecie, szczególnie podczas obchodów swojego święta.
Co jednak, jeśli w naszej miejscowości nie znajdziemy podobnych rozrywek? Warto wtedy zorganizować spontaniczny, jednodniowy wyjazd. Wystarczy odpowiednio się spakować, przeczesać Internet w poszukiwaniu promocyjnych ofert biletów oraz pamiętać o przysługujących nam zniżkach (szczególnie jeśli jest się studentem). Ciekawym pomysłem jest także przejrzenie programów oferowanych przez instytucje finansowe, dzięki którym możemy korzystać z większej liczby atrakcji bez nadwyrężania singlowego budżetu
- Dzięki programom typu moneyback można otrzymać zwrot kosztów za część z wydatków poniesionych na podróże i rozrywkę - kupno biletów lotniczych, wypożyczenie samochodu czy wizytę w restauracji – mówi Agnieszka Czerniawska, ekspert jednego z banków.

Szybkie randki


Co jednak zrobić, kiedy 15 lutego chcemy poznać kogoś zupełnie nowego i znaleźć swoją drugą połówkę? Choć większość klubów i centrów rozrywki nastawia się na obsługę święta zakochanych, to w wielu miejscach nie zapomina się jednak o osobach, które poszukują swojej drugiej połówki i chcą poznawać nowych ludzi. Z myślą o singlach w wielu miejscach organizuje się speed dating - szybkie, pięciominutowe i niezobowiązujące randki. Każda para ma ok. 5 minut na rozmowę. Po kilkuminutowej randce każdy mężczyzna przesiada się do następnej uczestniczki i tak do momentu, aż wszyscy się poznają. Na koniec każdy z uczestników imprezy wybiera nieograniczoną liczbę osób, z którymi chce kontynuować znajomość po imprezie.

Poszukiwania w Internecie


Szukać można również w Internecie. Jako że liczba singli coraz bardziej wzrasta, w sieci można znaleźć wiele klubów, portali oraz for internetowych zrzeszających singli. Osoby dyskutujące na stronach internetowych często określają siebie jako „Quirkyalone”, co oznacza ludzi żyjących w pojedynkę i zafascynowanych swoim wyborem, ale jednocześnie nie nastawionych negatywnie wobec stałych związków.

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Sringiel #1932293 | 31.6.*.* 15 lut 2016 15:16

    Nie po to świętuję ten dzień by szukać kogoś, więc te rady by szukać drugiej połówki są nietrafione. Moja rada: zjedz w restauracji, kup butelkę alkoholu i wypij, na koniec beknij i pierdnij, bo jak człowiek sam to nikt nie wypomni.

    Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)