środa, 25 kwietnia 2018

Dołącz do watahy i zawyj dla wilka


2016-03-02 16:34:49 (ost. akt: 2016-03-02 16:37:40)

Autor zdjęcia: WWF _ Martin Bahr

Podziel się:

Fundacja WWF Polska chce pokazać prawdziwe oblicze wilków. I w tym roku 9. edycję Godziny dla Ziemi WWF dedykuje właśnie im. Dołącz do watahy w „Godzinę dla Ziemi” i chroń wilka. W sobotę, 5 marca o godz. 12 będzie można symbolicznie zawyć dla wilka na olsztyńskiej starówce.

Aż 66 procent Polaków uważa wilki za niebezpieczne zwierzęta, a 71 procent bałoby się spotkania z nimi w lesie — informuje WWF. Wciąż kojarzy się go jako zwierzę, które może być zagrożeniem dla ludzi. Jednocześnie 66 procent respondentów jest zdania, że zwierzęta te powinny być chronione. Negatywny wizerunek wilka w świadomości Polaków i ujawnione ostatnio przypadki odstrzału tego chronionego gatunku wpłynęły na to, że 9. edycję Godziny dla Ziemi. W tym roku więc WWF dedykuje ją właśnie tym zwierzętom. W sobotę, 5 marca o godz. 12.00, Olsztyn symbolicznie zawyje dla wilka.

— Chcemy, aby jak najwięcej osób stanęło w jego obronie i stworzyło symboliczną watahę na stronie akcji godzinadlaziemi.pl — mówi Paweł Średziński z WWF Polska. — W ostatnich miesiącach znów pojawiają się przekazy medialne, które wilkiem straszą. Wraz z nimi słyszymy głosy, że do wilka powinno się strzelać. Dlatego w ramach naszej akcji chcemy nagłośnić prawdziwą naturę tego gatunku. Z jednej strony drapieżnika, ale z drugiej strony zwierzęcia troskliwego, rodzinnego, solidarnego i współdziałającego w grupie.

„Godzina dla wilka. Dołącz do watahy i zawyj dla wilka” — pod takim hasłem, z okazji 9. edycji Godziny dla Ziemi, odbędzie się cykl 9 wydarzeń w największych miastach Polski, w tym 5 marca o godz. 12 w Olsztynie na Rynku, pod starym Ratuszem. Spotkanie skierowane do wszystkich, którym los wilka nie jest obojętny. Razem z olsztynianami zawyje znany tancerz i choreograf — Piotr Galiński oraz zespół kabaretowy Czerwony Tulipan z Olsztyna, reprezentowany przez Ewę Cichocką i Stefana Brzozowskiego. Każdy z was może dołączyć do akcji.

WWF Polska


Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB