Poniedziałek, 25 czerwca 2018

„Sekret zegarmistrza” i powieść autorki z Barczewa w Książnicy Polskiej

2016-03-10 10:31:23 (ost. akt: 2016-03-10 10:54:22)

Autor zdjęcia: archiwum autorki

Podziel się:

Barczewianka tworzy nastrojowe książki, które sprzedają się jak ciepłe bułeczki. Dziś, 10 marca w Książnicy Polskiej spotkanie z Renatą Kosin, która promuje najnowszą powieść „Sekret zegarmistrza”. Start o godz. 17.30.

W „Sekrecie zegarmistrza” główna bohaterka, Lena mieszka w odziedziczonym po przodkach dworku na Podlasiu. Rytm jej życiu nadaje tykanie starych zegarków, pamiątek po dziadku zegarmistrzu. Spokojne życie niespodziewanie nabiera barw, gdy odkrywa pewne znalezisko – nadpalony dziennik z 1884 roku.
Notatki są bardzo zniszczone, ale udaje się odczytać nazwisko – Emilie de Fleury. Czy to ona jest autorką dziennika? Co łączy rodzinę Leny z właścicielką butiku na południu Francji?
W poszukiwaniu odpowiedzi Lena i jej córka udadzą się w podróż do słonecznej Prowansji. Nie wiedzą jednak, że komuś bardzo zależy na tym, by rodzinne sekrety nigdy nie ujrzały światła dziennego. Grozi im prawdziwe niebezpieczeństwo…
Renata Kosin jest z wykształcenia jest humanistką. Prowincjuszka z urodzenia i wyboru (kiedyś podlaska, teraz warmińska). Nie przepada za wielkomiejskim zgiełkiem, choć uwielbia być wśród ludzi. Ceni sobie spokój, lecz nie znosi nudy i bezczynności. W okiełznaniu tak sprzecznej natury pomaga jej to, co czasem też wpędza w kłopoty — wyobraźnia pozwalająca zmienić każdą dysharmonię w dobrze nastrojone historie. Pisze scenariusze teatralne oraz powieści. "Sekret zegarmistrza" to jej piąta powieść.

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB