środa, 20 lutego 2019

Smocze łodzie znów popłyną w Aquasferze

2016-03-21 19:13:37 (ost. akt: 2016-03-21 19:24:10)

Autor zdjęcia: Grzegorz Czykwin

Podziel się:

W tradycyjnym wydaniu są niezwykle widowiskowe. Bywają jednak odsłony zmagań Smoczych Łodzi, które wprawiają w zachwyt. To zawody, które w olsztyńskim wydaniu odbędą się na basenie.

Nagranie jednego z pojedynków rozegranego w Aquasferze zostało wyświetlone w serwisie YouTube ponad 370 tys. razy. Wielokrotnie było też powielane w innych kanałach oraz udostępniane w internetowych blogach albo produkcjach, jak "What I Learned On The Web This Week" kanadyjskiego dziennikarza i pisarza, Petera Anthony'ego Holdera.
W zmaganiach Smoczych Łodzi na basenie obowiązują nieco inne zasady, niż na wodach otwartych. To bardziej przeciąganie liny, niż wyścig. Sześcioosobowe załogi, siedząc naprzeciw siebie w jednej łodzi, mają za zadanie przesunąć ją o określoną odległość siłą wiosłowania.

Olsztyńska Aquasfera będzie gościć uczestników tych niezwykłych zawodów już czwarty raz. Ogólnopolskie zmagania obędą się 8 i 9 kwietnia.

Pierwszego dnia rywalizacja załóg złożonych z uczniów podstawówek, gimnazjów oraz szkół ponadgimnazjalnych. Drugiego dnia pływalnię opanują dorośli i zawodowcy. W każdej z 15 kategorii może rywalizować od czterech do 16 osad.

Do 4 kwietnia przyjmowane będą zgłoszenia ekip, które chciałyby przystąpić do rywalizacji.
mat. prasowe Urzędu Miasta

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB