Wtorek, 26 stycznia 2021

Dni Narodowego Centrum Nauki w Olsztynie

2016-05-13 14:30:34 (ost. akt: 2016-05-13 14:34:45)

Autor zdjęcia: Pixabay

Podziel się:

11 i 12 maja na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie odbyły się Dni Narodowego Centrum Nauki w Olsztynie.

Podczas konferencji otwierającej Dni Narodowego Centrum Nauki w Olsztynie — rektor UWM, prof. Ryszard Górecki, wyraził przekonanie, że wydarzenie to odegra kluczową rolę w mobilizowaniu naukowców z regionu do aplikowania o granty. Wspomniał również o dotychczasowych sukcesach olsztyńskich badaczy w pozyskiwaniu finansowania.

Ideą Dni NCN jest propagowanie systemu grantowego w całym środowisku naukowym, a zwłaszcza w mniejszych miastach uniwersyteckich. Wyjazdowe warsztaty dla wnioskodawców, pracowników administracyjnych mają na celu wspomóc prężnie rozwijające się ośrodki, takie jak Olsztyn.

Drugiego dnia odbyły się warsztaty z oceny wniosków o finansowanie projektów badawczych. Były one skierowane do bardziej doświadczonych naukowców, a ich tematyka obejmowała podstawowe informacje na temat istoty procesu peer review, analizę dokumentów, wymagań konkursowych NCN i zasady sporządzania ocen wniosków. Podczas części praktycznej uczestnicy spróbowali swoich sił w samodzielnej ocenie przykładowych wniosków.

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB