Sobota, 21 września 2019

Olsztyn po raz drugi stolicą street artu

2016-05-30 09:43:45 (ost. akt: 2016-05-30 09:58:21)
Instalacja, która zdobyła pierwsze miejsce w olsztyńskim konkursie Street Art Garden 2015.

Instalacja, która zdobyła pierwsze miejsce w olsztyńskim konkursie Street Art Garden 2015.

Podziel się:

Konkurs dla osób tworzących prace streetartowe rozpoczyna się 1 czerwca. Forma prac jest nieograniczona – mogą to być tradycyjne graffiti, murale, ale również różnego rodzaju instalacje w przestrzeni miejskiej.

Nie musi ozdabiać ścian galerii by być sztuką. Dzieła street artu, czyli murale i sztukę istniejącą w przestrzeni miejskiej, można podziwiać na całym świecie, także w Olsztynie. Być może już wkrótce nasze miasto wzbogaci się o kolejne miejsca takiej twórczości, a to za sprawą „Olsztyn Street Art Garden 2016". To już druga edycja konkursu, do którego przyjmowane są zgłoszenia.
W konkursie mogą wziąć udział zarówno osoby pełnoletnie, jak i te które nie ukończyły jeszcze 18 roku życia ale mają zgodę opiekunów prawnych. W zgłoszeniu do konkursu trzeba min. podać lokalizację pracy (którą organizator musi zaakceptować) i wstępny szkic.
Wszystkie prace zgłoszone do konkursu oceni jury, a wyniki zostaną ogłoszone 20 sierpnia. Pula nagród dla najlepszych twórców to w sumie 8 tysięcy złotych i upominki.
Zgłoszenia: www.olsztynstreetart.pl/konkurs
mat. prasowe

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB