środa, 2 grudnia 2020

Bombowy przegląd filmów w Awangardzie

2016-06-17 19:26:02 (ost. akt: 2016-06-17 19:29:24)

Autor zdjęcia: archiwum dystrybutora

Podziel się:

Od dziś do 23 czerwca w kinie Awangarda obejrzymy przegląd najlepszych filmów ostatnich miesięcy. Przed nami seanse z obrazami Wędrującego Festiwalu, czyli bombowego przeglądu filmów prosto z Berlina, Sundance i Locarno.

„Wędrujące festiwale” to przegląd, w czasie którego obejrzymy dziewięć filmów nagradzanych i docenianych na festiwalach za granicą w 2016 i 2016 roku. Znajdziemy wśród nich dwa Srebrne Niedźwiedzie, Kryształowego Niedźwiedzia, nagrodę za reżyserię w Locarno i Sundance. To również przegląd znakomitych twórców filmowych z Andrzejem Żuławskim, Dominikiem Mollem, zdobywcą Oscara Danisem Tanoviciem czy nominowanym do Oscara Felixem van Groeningenem na czele. Wszystkie filmy w ramach przeglądu pokazywane są przedpremierowo.
W programie między innymi nagrodzona Srebrnym Niedźwiedziem „Śmierć w Sarajewie”, najlepsza rola męska tegorocznego festiwalu w Berlinie „Hedi” czy „Kosmos”, ostatni film Andrzeja Żuławskiego. Obraz oparty na twórczości Witolda Gombrowicza zdobył nagrodę za reżyserię Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Locarno w 2016 roku.
Przegląd zakończy „Dzika” w reżyserii Nicolette Krebitz. Niemiecka produkcja była najbardziej kontrowersyjnym filmem konkursu głównego na MFF w Sundance w 2016 roku. Opowieść o dziewczynie, która nie mogąc znaleźć dla siebie miejsca w społeczeństwie zamieszka … z dzikim wilkiem. Jak pisał Todd McCarthy z „Hollywood Reporter” to „współczesna wersja pięknej i bestii. Odkrywanie dzikiej strony natury w najbardziej dosłownym sensie.

Repertuar cyklu „Wędrujące Festiwale”

piątek, 17 czerwca
• godz. 20 — „Kosmos”

sobota, 18 czerwca
• godz. 18.30 — „Heidi”
• godz. 20 — „Belgica”

niedziela, 19 czerwca
• godz. 18.30 — „Śmierć w Sarajewie”
• godz. 20 — „Wejście smoka”

poniedziałek, 20 czerwca
• godz. 20 — „Marzenia”

wtorek, 21 czerwca
• godz. 20 — „Soy Nero”

środa, 22 czerwca
• godz. 20 — „U Pana Marsa bez zmian”

czwartek, 23 czerwca
• godz. 20 — „Dzika”

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB