Piątek, 26 lutego 2021

Grand Slam 

Olsztyn już wkrótce

2016-05-16 12:00:00 (ost. akt: 2016-06-21 15:18:16)

Autor zdjęcia: Kamil Zaręba

Podziel się:

Już można kupować bilety na tegoroczny Grand Slam Warmia Mazury Olsztyn 2016, które są do nabycia w serwisie eBilet i salonach Empik. Chodzi oczywiście o tysiąc wejściówek na stadion główny.

Trzydniowy (piątek-niedziela) karnet kosztuje 120 zł, można także kupić bilety jednodniowe (50 zł). Pozostałe miejsca nie będą biletowane.


Warmia Mazury Grand Slam Olsztyn 2016 odbędzie się 14-19 czerwca (wtorek-niedziela) nad Jeziorem Krzywym. Po ubiegłorocznym sukcesie władze FIVB zdecydowały znów zaufać Polsce, wiedząc, że doświadczenie w organizacji takich przedsięwzięć, a także najlepsi na świecie kibice sprawią, że olsztyński turniej będzie prawdziwym świętem beach volley’a.

Do Olsztyna przyjadą gwiazdy siatkówki plażowej z całego świata, nawet te z kwalifikacją na sierpniowe igrzyska olimpijskie w Rio. 

— Grand Slam w Olsztynie to jeden z sześciu najważniejszych turniejów siatkówki plażowej na świecie, w którym do zdobycia jest bardzo duża liczba punktów rankingowych. Do tego, jak to się w sporcie mówi, pod słupkiem jest parę dolarów do wygrania. Jestem spokojny o frekwencję — zapewnia Paweł Papke, prezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej.

Pod olsztyńską siatką nie zabraknie także polskich par, zarówno damskich, jak i męskich. Apetyty kibiców na dobry wynik są wielkie. Tu warto przypomnieć ubiegłoroczny sukces Moniki Brzostek i Kingi Kołosińskiej, które w Olsztynie zajęły trzecie miejsce i zdobyły historyczny pierwszy medal wywalczony przez polskich siatkarzy z cyklu World Tour, który odbył się w Polsce.

Za kilkanaście dni rozpocznie się budowa stadionów i trybun, a pierwsze roboty techniczne — jak poinformował nas Ośrodek Sportu i Rekreacji w Olsztynie — mają się rozpocząć 30 maja. Stadion główny pojawi się w tym samym miejscu, jednak na widowni będzie mogło zasiąść ponad 4,2 tys. osób, czyli prawie 200 więcej niż przed rokiem. Boiska nr 2 i 3 z jedną trybuną na 700 miejsc zostaną przesunięte w pobliże lasu przy kąpielisku numer dwa, co pozwoli obejrzeć mecze jednocześnie na dwóch obiektach.
Scena powstanie przy kapitanacie, a strefa animacyjna i cateringu znajdzie się między kapitanatem a stadionem głównym. Okołoturniejowych atrakcji dla gości również nie zabraknie. Szczegółowe informacje organizatorzy podadzą wkrótce.

Mateusz Przyborowski


Kto jest Kim - Kto.wm.pl

Paweł Papke

Ocena: 75% (32 głosów)

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB