Piątek, 26 lutego 2021

Przyjedziemy na Grand Slam z awansem do Rio?

2016-05-24 12:00:00 (ost. akt: 2016-06-21 15:26:00)

Podziel się:

Autor zdjęcia: Bartosz CudnochWiemy, jakie atrakcje czekają nas 14-19 czerwca nad jeziorem Ukiel. Bo Warmia Mazury Grand Slam Olsztyn 2016 to nie tylko sportowe emocje. Publiczność rozbawią Łowcy.B, a rozkołysze Zenon Martyniuk i zespół Akcent.Dorota Strąg w ubiegłym roku nie mogła zagrać na olsztyńskim piasku, bo w tym czasie w parze z Katarzyną Kociołek zdobyła w Portugalii srebrny medal. W czerwcu młoda siatkarka zaprezentuje się w Olsztynie.
— Nie mogę się doczekać — przyznała podczas spotkania w siedzibie Polskiego Związku Piłki Siatkowej w Warszawie. — Dostałam od naszych siatkarzy film z Olsztyna i widziałam, że atmosfera jest świetna!

Nad jeziorem Ukiel zobaczymy także m.in. Jagodę Gruszczyńską, Monikę Brzostek i Kingę Kołosińską , Piotra Kantora, Bartosza Łosiaka, Michała Kądziołę, Jakuba Szałankiewicza oraz Grzegorza Fijałka i Mariusza Prudla, którzy w zawodach z cyklu World Tour w Turcji zajęli trzecie miejsce.
— Wracamy do naszej najlepszej formy, co nas cieszy. Przed turniejem w Olsztynie zagramy jeszcze w Grand Slam w Moskwie, mistrzostwach Europy w Szwajcarii i turnieju w Hamburgu, po którym zamknięte zostaną listy rankingowe na igrzyska w Rio. Mamy nadzieję, że do Olsztyna przyjedziemy z awansem olimpijskim — powiedział nam wczoraj Mariusz Prudel.

Turnieju w Olsztynie, jak powiedział jego dyrektor Rafał Pośpiech, nie odpuszczą także inne światowe gwiazdy plażówki. Wiadomo, że wystąpią m.in. trzy najlepsze pary kobiece w rankingu olimpijskim: Larissa/Talita i Agatha/Barbara z Brazylii oraz Ludwig/Walkenhorst z Niemiec, a także dwie najlepsze pary wśród mężczyzn — Brazylijczycy Alison/Bruno Schmidt oraz Pedro Solberg/Evandro.

Paweł Papke i Jacek Kasprzyk, czyli prezes i wiceprezes PZPS, zapewnili, że przygotowania do Grand Slam idą pełną parą, a Olsztyn po raz kolejny zda egzamin przed kibicami i światową federacją FIVB. 
Wtórował mu marszałek Gustaw Marek Brzezin:
— Ubiegłoroczne doświadczenia dobrze rokują na tegoroczny sukces tej imprezy, nie tylko sportowy, ale także promocyjny. W regionie mamy dobrą bazę oraz turystykę aktywną, co widać na przykładzie europejskiego projektu zrealizowanego nad jeziorem Ukiel.

A prezydent Olsztyna Piotr Grzymowicz dodał:
— Jestem przekonany, że po raz kolejny pokażemy, że wspólnie z PZPS potrafimy przygotować wyjątkowe wydarzenie na skalę światową. Jeśli chodzi o doping, to trzeba brać przykład zwłaszcza z olsztyńskich kibiców!

Mateusz PrzyborowskiKomentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB