Piątek, 22 listopada 2019

Rekordowa Uczta Pierogowa w Biesowie. Już w ten weekend

2016-08-09 09:59:21 (ost. akt: 2016-08-09 10:02:41)

Podziel się:

Autor zdjęcia: mat. prasowe

To będzie rekordowa uczta – gospodynie z gminy Biskupiec przygotowały na 10. Warmińską Ucztę Pierogową 50 tysięcy pierogów. Tym razem swe produkty będzie sprzedawać 8 sołectw. Impreza odbędzie się 13 sierpnia.

Od 10 lat w sierpniu do Biesowa przyjeżdżają tłumy smakoszy z całej Polski. Na pierwszej uczcie ugotowano 2 tysiące pierogów, rozeszły się w ciągu pół godziny. Na kolejne imprezy gospodynie przygotowywały ich coraz więcej, w minionym roku 43 tysiące.
— Pierogi są już gotowe, zamrożone, czekają na sobotę — opowiada sołtys Biesowa i główny organizator uczty Janusz Radziszewski. — Przygotowały je panie z Biesowa, Wilim, Czerwonki, Rasząga, Rzecka, Bredynek, Kobułt i Kolonii Biskupiec. Będą pierogi tradycyjne, ale też wiele niecodziennych, m.in. nadziewanych rybą. Komisja oceni je, wybierze najlepsze i nagrodzi.

Głównym bohaterom Warmińskiej Uczty Pierogowej będą towarzyszyć inne atrakcje. M.in. warsztaty i pokazy kulinarne finalistki popularnego programu TVN MasterChef — Sylwii Malinowskiej, która wspólnie z uczestnikami uczty przygotuje, ugotuje, a nawet upiecze pierogi. Będą stoiska z produktami regionalnymi, konkursy i zabawy oraz występy muzyczne. Swoje największe przeboje zaśpiewa discopolowy zespół Toples, zagra kapela podwórkowa, będą pokazy flamenco oraz zabawa przy muzyce DJ-a.

10. Warmińska Uczta Pierogowa odbędzie się 13 sierpnia w Biesowie. Rozpocznie ją w południe tradycyjnie msza w miejscowym kościele. Wjeżdżający do Biesowa samochodami powinni kierować się na wyznaczone parkingi.
UM Biskupiec

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. XYZ #2048737 | 89.228.*.* 18 sie 2016 20:38

    1,50 za drogo !

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  2. Xxx #2045839 | 188.146.*.* 13 sie 2016 20:41

    Byłam i ....nic drogo 1 pieróg 1,50 zł. , rozciapane, rozgotowane nie polecam , nie postarali się, liczyli na zyski, szybko,niedokładnie, wszystko na akort, nic wykwintnego, ruskie mamałyga, z kapustą i grzybami nie smaczne, jedynie z rybą zjadliwe, i pochwalę z jagodami, Ale uważam , za drogo, tu jest Polska a nie obiecana Irlandia. Jeden malutki pieróg rozumiem z rybą czy jagodą, a nie za rozciapaną mamałygę, nie było z gaszą, twaroźkiem i miętą a w tamtym roku były i to przepyszne. X biesiada pierogowa nic rewelacyjnego za rok się nie wybieram.

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz