Piątek, 6 grudnia 2019

XI Spotkania Warmińskie z grupą Raz Dwa Trzy


2016-08-15 13:00:00 (ost. akt: 2016-08-15 13:23:02)

Autor zdjęcia: archiwum zespołu

Podziel się:

XI Spotkania Warmińskie już od 19 sierpnia. W sobotę, 20 sierpnia atrakcją będzie niebiletowany koncert zespołu Raz Dwa Trzy. Przed nami trzy dni z atrakcjami dla całych rodzin.

Organizowane po raz jedenasty Spotkania Warmińskie w Gietrzwałdzie potrwają w tym roku trzy dni. Każdy powinien w tym czasie znaleźć coś dla siebie.

— Bogata oferta kulturalna to jeden z atutów naszej gminy – mówi wójt gminy Gietrzwałd Marcin Sieczkowski. — Ten rok obfituje w wydarzenia o charakterze ponadlokalnym, na które zapraszamy nie tylko mieszkańców gminy Gietrzwałd ale także gmin sąsiednich, w tym z Olsztyna czy Ostródy. Co istotne, są to imprezy bezpłatne, więc zainteresowanie jest olbrzymie.

W piątek 20 sierpnia o godz. 19 Gminny Ośrodek Kultury w Gietrzwałdzie zaprasza na przedstawienie „Wesela” Stanisława Wyspiańskiego w wykonaniu Wspaniałego Teatru bez Nazwy, cenionej amatorskiej grupy teatralnej, która od ponad dwudziestu lat działa w GOK-u pod czujnym okiem znanego olsztyńskiego reżysera Andrzeja Fabisiaka.


W sobotę o godz. 15 w oddalonych o dwa kilometry od Gietrzwałdu Worytach odbędzie się msza święta z udziałem zwierząt — właśnie ku czci św. Rocha, opiekuna zwierząt.

W sobotni wieczór organizatorzy XI Spotkań Warmińskich zapraszają do gietrzwałdzkiego amfiteatru. O godz. 20.30 rozpocznie się koncert zespołu Raz Dwa Trzy. Wcześniej, o godz. 19, zagra lokalny zespół Dobre Wino. Wstęp wolny.
(W przypadku niepogody muzycy wystąpią w sali Gminnego Ośrodka Kultury).


W niedzielę, 21 sierpnia od godz. 11 do 17 w gietrzwałdzkim amfiteatrze i jego okolicach będzie trwał festyn, podczas którego w dwudziestu kramach będzie się można zaopatrzyć w atrakcyjne rękodzieło, ale też różne warmińskie smakołyki. Natomiast na scenie amfiteatru będą występować lokalni artyści — głównym punktem programu będzie koncert muzyki filmowej w wykonaniu Chóru Warmii i Mazur.
Będą też przygotowane gry, zabawy i bezpłatne instalacje dla dzieci. W trakcie Spotkań Warmińskich będą również zbierane pieniądze w ramach charytatywnej akcji Serduszko Weroniki.
Gmina Gietrzwałd gorąco zaprasza w weekend 19–21 sierpnia.


Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB