Niedziela, 26 stycznia 2020

W Biskupcu zagrają w bule — mistrzostwa o puchar burmistrza

2016-08-17 11:16:59 (ost. akt: 2016-08-17 11:25:44)

Autor zdjęcia: mat. prasowe

Podziel się:

Bule w Biskupcu pojawiły się 13 lat temu. W niedzielę, 21 sierpnia odbędą się 10 Otwarte Mistrzostwa o Puchar burmistrza Biskupca. Start o godz. 10 na boisku przy Starej Kaflarni.

W bule może grać każdy, bez względu na wiek i kondycję. Potrzebne są kule oraz plac z miękkim podłożem.
Pierwsze mistrzostwa w Biskupcu zorganizował Andrzej Olczak, który grał w bule, będąc za granicą.
— Uznałem, że tak prosta i tania, a jednocześnie emocjonująca dyscyplina sportu może wyciągnąć dzieci z domów, a dorosłych zza biurek — wspomina pan Andrzej. — Pierwszy raz rywalizowaliśmy na żużlowej bieżni naszego stadionu. Zabawa była przednia, tylko pozostał problem jak wyczyścić się po rozgrywkach.
Pomysł chwycił i chętnych do gry w bule przybywało. Na zarośniętym chwastami placu w pobliżu Starej Kaflarni zbudowano boisko, na którym co roku odbywały się turnieje.

Po rocznej przerwie mistrzostwa powracają. W najbliższą niedzielę o godz. 10.00 rozpoczną 10. Otwarte Mistrzostwa w bule francuskie o puchar burmistrza Biskupca. Dwuosobowe drużyny mogą zapisywać się bezpośrednio przed imprezą w Starej Kaflarni. Zwycięzcy otrzymają puchary, medale, dyplomy oraz tradycyjnie – smaczne golonki.

W samej Francji grających w bule jest około 600 tysięcy. Do Polski dyscyplina trafiła w latach 70. minionego wieku. Szacuje się, że uprawią ją od kilku do kilkunastu tysięcy osób.
mat. prasowe UM Biskupiec

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB