Piątek, 27 kwietnia 2018

Kosmiczne urodziny Planety 11

2016-08-30 15:20:45 (ost. akt: 2016-08-30 15:52:59)

Autor zdjęcia: Grzegorz Czykwin

Podziel się:

Planeta 11 ma 12 lat. Już 2 września od godz. 16.30 wielka impreza urodzinowa. O wyjątkowej bibliotece multimedialnej opowiada nam Jacek Smółka, kierownik Planety 11.

— Na czym polega wyjątkowość Planety 11?— Moim zdaniem wszystko jest wyjątkowe, kosmiczne i ważne. W naszej Planecie odbywają się ciekawe wydarzenia, imprezy, koncerty, bale kostiumowe. Staramy się, by każde nasze działanie było niestandardowe, nieszablonowe. Takie, które pozytywnie zaskoczy czytelników. Chcemy łączyć edukację z rozrywką, więc u nas nawet warsztaty poszukiwania pracy są nieszablonowe. 


To widać po liczbie osób, które nas odwiedziły. Rocznie odwiedza nas ok. 80 tysięcy. Według bardzo ostrożnych rachunków szacujemy, że od otwarcia placówki ta liczba to 1,4 mln!

— Jak dużo zmieniło się przez te 12 lat?— Bardzo dużo. Na pewno dziś czytelnicy mają zdecydowanie większy dostęp do multimediów, do np. filmów, które można bez problemu obejrzeć w internecie. To wymaga od nas, byśmy wciąż się rozwijali i byli na czasie. Wciąż więc poszerzamy naszą ofertę. Dziś można u nas wypożyczyć m.in. gry na PS4. Czytelnik też się zmienia. Widać np. większe zainteresowanie audiobookami.

— Dlaczego warto zajrzeć na waszą imprezę urodzinową?— Warto. Wręczymy m.in. nagrody osobom, które wypożyczyły najwięcej w ubiegłym roku. Bo choć statystyki są alarmujące, że czytelnictwo spada, u nas zauważamy odwrotną tendencję. Przygotowaliśmy dużo atrakcji. Zapraszamy!Program 12 urodzin Planety 11:• godz. 16.30 - 17 — konkursy z nagrodami oraz wręczenie nagród osobom, które wypożyczyły najwięcej zbiorów w ciągu roku „Planetmaster 2016”

• godz. 17 — urodzinowa pizza dla gości

• godz. 17.15 — koncert - Doktor King z zespołem Kings Sound

• godz. 19.15 - pokaz filmu (nowość DVD - pojedynek dwóch wielkich
 superbohaterów)


Będą też urodzinowe promocje: w godz. 16-18 - abonament na multimedia - roczny za 30 zł, półroczny za 20 zł


Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB