Sobota, 21 września 2019

Festiwal Twórczości Osób Głuchoniewidomych. Zobaczcie efekty ich pracy!

2016-09-17 13:42:33 (ost. akt: 2016-09-17 13:56:28)

Autor zdjęcia: archiwum organizatora

Podziel się:

W Olsztynie odbywa się VIII Ogólnopolski Festiwal Twórczości Wszelakiej Osób Głuchoniewidomych. W niedzielę, 18 września w sali teatralnej wydziału humanistycznego UWM w Kortowie w godz. 11 - 13 czeka nas prezentacja prac wykonanych w czasie warsztatów.

Ogólnopolski Festiwal Twórczości Wszelakiej ma już kilkuletnią tradycję. W tym roku odbywa się już po raz ósmy. Osoby głuchoniewidome z całego kraju zjeżdżają do Olsztyna, by pochwalić się swoim dorobkiem artystycznym oraz by odkrywać w sobie nowe talenty w nowych formach artystycznych.
W ubiegłych latach m.in: malowali na płótnach, ozdabiali butelki, uczyli się wyplatania koszy z papierowej wikliny oraz sztuki origami modułowego, wykonywali drzewka szczęścia, migali muzykę, tańczyli tańce towarzyskie i ludowe, występowali w pantomimie i przedstawieniach teatralnych, grali na bębnach, fotografowali i pisali poezję.
W tym roku 17 września ponownie biorą udział w warsztatach muzycznych na bębnach, plastycznych, literackich, tanecznych i teatralnych.
18 września w w sali teatralnej wydziału humanistycznego UWM w Kortowie w godz. 11 - 13 czeka nas prezentacja prac wykonanych w czasie warsztatów.
Głuchoniewidomi twórcy zaprezentują indywidualny dorobek artystyczny oraz przedstawią efekty swojej pracy.

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB