Niedziela, 24 czerwca 2018

Zagłosuj na nazwę pociągu. Trwa plebiscyt PKP Intercity

2016-09-20 15:19:23 (ost. akt: 2016-09-21 10:40:40)

Autor zdjęcia: PKP Intercity

Podziel się:

Od 12 września na facebookowym profilu PKP Intercity można zagłosować na nazwy dla dziesięciu pociągów. w plebiscycie znalazły się również te, które wyjeżdżają ze stacji Olsztyn Główny. Kortowo już jeździ. Głosujmy!

TLK Stańczyk czy Stryjeńska? Wybierz nazwy pociągów PKP Intercity! W plebiscycie biorą udział pociągi kursujące także z województwa warmińsko-mazurskiego.
To już druga edycja internetowego plebiscytu. W tym roku do akcji włączyły się dwie instytucje — Muzeum Narodowe w Warszawie oraz Urząd do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych. Partnerzy zaproponowali nazwy, które związane są z polską kulturą i historią. Dzięki temu pasażerowie będą mieli okazję zapoznać się z ciekawymi dziełami sztuki czy biografią ważnych postaci historycznych.

Jak oddać swój głos?


Głosowanie rozpoczęło się 12 i potrwa do 25 września. System głosowania jest bardzo prosty. Wystarczy odwiedzić nasz profil na Facebooku „PKP Intercity. Pociąg do podróży” i w specjalnie przygotowanej ankiecie wybrać jedną z trzech nazw dla każdego z 10 pociągów.

Deyna, Błyskawica i Kortowo już kursują!


Pierwsza edycja plebiscytu cieszyła się ogromnym zainteresowaniem.
W głosowaniu wzięło udział blisko 50 tysięcy osób. Internauci wybrali nazwy takie jak Kortowo, Deyna, Bursztyn czy Błyskawica, które jeżdżą w obecnym rozkładzie jazdy.

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Halina G #2069766 | 5.172.*.* 20 wrz 2016 16:12

    Olsztyniak

    ! - + odpowiedz na ten komentarz