Piątek, 22 czerwca 2018

Wielka gra z Harrym Potterem

2016-11-03 10:07:09 (ost. akt: 2016-11-03 10:50:06)

Autor zdjęcia: archiwum dystrybutora

Podziel się:

Kolejną odsłonę literackiej Wielkiej Gry szykuje Planeta 11. W minionych latach tematem przewodnim był m.in. Hobbit oraz Igrzyska Śmierci. W tym roku bibliotekarze na głównego bohatera wybrali Harry'ego Pottera. Eliminacje odbędą się 7 listopada m.in. w Planecie 11.

— Wybraliśmy Harryego Pottera ze względu na niesłabnąca popularność tej postaci - tłumaczy kierownik Planety 11, Jacek Smółka. — Dodatkowo właśnie nastąpiła premiera nowej części "Harry Potter i przeklęte dziecko". Jednak w naszej zabawie pytania będą dotyczyć tylko siedmiu poprzednich książek, czyli: "Harry Potter i Kamień Filozoficzny", "Harry Potter i Komnata Tajemnic", "Harry Potter i więzień Azkabanu", "Harry Potter i Czara Ognia", "Harry Potter i Zakon Feniksa", "Harry Potter i Książę Półkrwi", "Harry Potter i Insygnia Śmierci". Co ważne, pytania będą dotyczyć tylko książek, a nie filmowych adaptacji. Dlatego radzimy dobrze zaznajomić się z lekturą.

Wielka Gra składać się będzie z dwóch etapów. Pierwszy to eliminacje, które są zaplanowane na 7 listopada (poniedziałek, początek o 16:30, nie tylko w Planecie 11, ale też w innych filiach Miejskiej Biblioteki Publicznej). Wszyscy biorący udział w eliminacjach będą rozwiązywać test składający się z około 40 otwartych i zamkniętych pytań. Najlepsi uczestnicy awansują do finału. Ten zaś odbędzie się w Planecie 11, 19 listopada (sobota) o godz. 12:00.

Udział w zabawie jest bezpłatny i bez ograniczeń wiekowych. Nie obowiązują wcześniejsze zapisy, ale pytania lub ewentualne zgłoszenie chęci uczestnictwa można przesyłać e-mailem pod adresy: kasia.mierkowska@planeta11.pl oraz kasia.tomaszewicz@planeta11.pl.

Na uczestników czekają atrakcyjne nagrody, m.in. abonamenty na multimedia w Planecie 11, książki i gadżety z Harrym Potterem, wejściówki do kina i innych olsztyńskich obiektów kulturalnych.

Jest też coś dla najmłodszych wielbicieli literatury. "O czym będzie bajka" to konkurs biblioteki Abecadło, którego pomysłodawcą jest olsztyński bajkopisarz, Mariusz Szwonder.

Zadanie nie jest trudne. Wystarczy bowiem pomysł na bajkę lub zarys fabuły - na maksymalnie jedną strona formatu A4. Najlepsza propozycja zostanie zamieniona na wierszyk oraz nagrana przez lektora w profesjonalnym studiu. Natomiast na autorów najciekawszych będzie czekać 20 płyt z bajkami i zagadkami "Mały Świat".

Prace konkursowe, podpisane imieniem i nazwiskiem oraz zawierające telefon kontaktowy do rodzica, należy składać do 3 listopada 2016 w bibliotece Abecadło (Centrum Handlowe Aura, al. Piłsudskiego 16).

ELIMINACJE
miejsce: wszystkie filie MBP w Olsztynie,


czas: poniedziałek, 7 listopada, o godzinie 16:30 (we wszystkich filiach rozpocznie się w tym samym momencie)
Wszyscy biorący udział w eliminacjach otrzymają do rozwiązania test pisemny składający się z około 40 pytań (otwartych i zamkniętych). Najlepsi uczestnicy (ich liczba uzależniona będzie od poziomu i frekwencji) uzyskają awans do finału. Ogłoszenie finalistów nastąpi 16.11.2016.


FINAŁ
miejsce: Planeta 11, Al. Piłsudskiego 38
czas: sobota, 19 listopada – godz. 12:00


W Finale wezmą udział wyłącznie osoby, które zostały wyłonione jako najlepsze w eliminacjach. Przebieg finału inspirowany będzie formułą teleturnieju „Wielka Gra”. W sytuacji wyłonienia większej liczby finalistów, Organizatorzy zastrzegają sobie prawo do rozbicia finału na dwa etapy. Nagrodzimy trzech najlepszych finalistów.

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB