Sobota, 6 czerwca 2020

Przegląd najważniejszych wydarzeń tygodnia

2016-11-04 20:20:55 (ost. akt: 2016-11-04 20:24:45)

Autor zdjęcia: Przemysław Getka

Podziel się:

Podsumowanie kwesty czy dyskusja na temat wycinki drzew obok osiedla Tęczowy Las? Te wydarzenia zdominowały mijający tydzień.

Podsumowanie kwesty


Niesprzyjająca pogoda spowodowała, że tegoroczna kwesta na olsztyńskich cmentarzach była najsłabszą od lat.

W tym roku wolontariusze zebrali 10 429,07 zł, z tego ponad 9 tysięcy złotych na cmentarzu przy ulicy Poprzecznej i niewiele ponad tysiąc złotych na cmentarzu komunalnym w Dywitach. To najniższy wynik w ciągu ostatnich czternastu lat, a organizatorzy tłumaczą go niesprzyjającą aurą. Pieniądze przeznaczone będą na odnawianie zabytkowych nagrobków i ogrodzeń na cmentarzach św. Jakub i św. Józefa. W sumie w ciągu czternastu lat w czasie kwesty udało zebrać się prawie 246 tysięcy złotych, z czego najwięcej — 23 tysiące złotych w 2013 roku.

Przedsiębiorcy protestują


Władze Olsztyna ograniczyły parkowanie na starówce wokół Starego Ratusza. Stało się tak po konsultacjach z mieszkańcami. Przeciwko tej decyzji protestują teraz przedsiębiorcy ze starówki, którzy chcą by miasto przyspieszyło budowę wielopoziomowego parkingu.

Wytną las


Po 16 listopada drwale zaczną wycinać 4,5-hektarowy pas lasu obok osiedla Tęczowy Las. Leśnicy informują, że od czasu wycinki do odwołania będzie wprowadzony zakaz wstępu do lasu. Wycięcie lasu to efekt inwestycji — rozbudowy drogi wojewódzkiej nr 598 na odcinku Olsztyn-Butryny-Zgniłocha.

Innowacyjna firma


Ministerstwo Rozwoju zaprasza na bezpłatne spotkanie informacyjne, w którym mogą wziąć udział przedsiębiorcy z Olsztyna — „Innowacyjna Firma. Wsparcie dla przedsiębiorców z funduszy europejskich”. Spotkanie odbędzie się 9 listopada o godz. 11 w Centrum Innowacji i Transferu Technologii Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego. W programie m.in. oferty wsparcia i porady ekspertów. Zapisy na funduszeeuropejskie.gov.pl/firma-olsztyn


Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB