Sobota, 15 grudnia 2018

Eksperci pomogą kobietom odnaleźć drogę do szczęścia

2016-11-11 19:00:00 (ost. akt: 2016-11-10 20:46:27)

Podziel się:

Autor zdjęcia: M. Sulwińska

Chcesz odkryć swoją kobiecość i po prostu być sobą? Weź udział w konferencji „Kobieta ma wiele twarzy”, której pierwsza edycja odbędzie się w Eranova 19 listopada. O kulisach wydarzenia mówi Ewa Kazimierczak, organizatorka, prezes Fundacji Każdy Ważny.

— Kobieta ma wiele twarzy, bo każda z nas ma inny temperament, doświadczenia. Jak zachęciłaby pani te jeszcze niezdecydowane, do udziału w konferencji?


— Ta konferencja wydaje mi się szyta na miarę kobiecego serca, które kryje wiele sprzeczności. Zrodziła się z chęci pokazania kobietom, że są wyjątkowe i nie muszą się tego bać.


— Kto będzie gościem konferencji?

— W czasie konferencji wystąpi sześć niezwykłych kobiet, które mają różne historie i doświadczenie. Przyjedzie aktorka — Dominika Figurska, która ma zarazem trudną i piękną historię małżeńską. Jest także mamą piątki dzieci i bardzo chcę ją spytać, jak godzi aktywności i macierzyństwo. Z kolei Mira Jankowska dziennikarka i publicystka prowadzi świetne kobiece audycje w radiu i nie tylko. Zapraszam również na spotkania z Beatą Tokarczyk, inspirującym liderem i dyrektorem zarządzającym w Wydawcy Olsztyn i Grupie WM; Ireną Neumeuler — założycielką Status Feminae i Akademii Dziewcząt, która ma wieloletnie doświadczenie, jako pedagog i prowadzi wiele ciekawych warsztatów dla kobiet. Będzie też Marta Stasieło – blogerka, instruktor CrMS, nasz ekspert od spraw kobiecych i zdrowia prokreacyjnego. Opowie nam o tym, jak jest ono ważne oraz jak udaje się jej pokonywać trudy związane z niepłodnością. Sylwia Lenart, na co dzień właścicielka agencji reklamowej, ma z kolei dużą wiedzę o mechanizmach, które tworzą media. Będzie też mężczyzna — Grzegorz Kordek. To znany ekspert od psychologii płci, który potrafi w niezwykle zabawny sposób przekazać sprawy męsko–damskie. To będzie hit i jego wykład spowoduje, że na pewno wyjdziemy w dobrych humorach.

— O czym będą mówić eksperci?


— Wszystkie spotkania dotyczą nas i wyzwań, przed którymi stajemy każdego dnia. Będzie mowa o emocjach i o tym, jak sobie z nimi radzić. Jak odkrywać swoją pasję, kobiecość i nie spychać się na boczny tor. Na pewno będziemy rozmawiać o wyzwaniach macierzyństwa i powołaniu do niego, a także o relacjach z mężczyznami, które potrafią być zarazem piękne, jak i trudne. Zobaczymy także jaki wpływ ma na nas przedstawianie kobiet w reklamach i jak radzić sobie z manipulacją. Dowiemy się również, jak komunikować się w sposób efektywny. Każda z kobiet znajdzie coś dla siebie, wyjdzie umocniona i zadowolona.

— Mówiąc słowami jednej z prelegentek „szczęście to stan ducha i zależy wyłącznie od nas”. Czy dzięki udziałowi w konferencji chcecie pomóc kobietom rozwinąć skrzydła?


— To nasze marzenie. Misją Fundacji Każdy Ważny jest budzenie ludzi do życia. Wierzymy w to, że każdy człowiek jest wyjątkowy i nikt inny nie przejdzie tą samą drogą. Gdy mamy niskie poczucie wartości i boimy się siebie, tracimy nie tylko my sami, ale wszyscy. Nie chodzi mi o to, że każda z nas ma odnieść spektakularny sukces zawodowy i zarabiać miliony. Chodzi mi o to, by każda odnalazła radość z tego, że jest i kim jest, a wtedy nawet mimo trudności pojawi się szczęście. To takie proste, a trudne zarazem.Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB