Poniedziałek, 18 stycznia 2021

Nasz przegląd tygodnia

2016-12-09 20:23:35 (ost. akt: 2016-12-09 20:32:36)

Autor zdjęcia: archiwum

Podziel się:

Olsztyńscy chirurdzy znowu przesunęli granicę niewykonalnego. Dr Anna Bromirska–Małyszko wraz z zespołem podjęła się uratowania życia 21-latkowi, który ma guza miejscowo–złośliwego w żuchwie. To był tydzień ważnych wydarzeń. I tych radosnych. Przed ratuszem stanęła choinka.

sobota


Przed olsztyńskim ratuszem stanęło drzewko świąteczne. To 12-metrowy świerk pospolity, który ozdobią kolorowe lampki i 300 bombek o średnicy 20 cm. Choinki miejskie pojawiły się także na Targu Rybnym oraz przy ul. Wilczyńskiego. Tegoroczną świąteczną nowością są dekoracje przestrzenne 3D — gwiazda oraz rama z napisem „Wesołych Świąt”.

niedziela


Morsy kąpią się dla schroniska dla zwierząt. Zima to bardzo ciężki okres dla podopiecznych olsztyńskiego schroniska. Na szczęście są osoby, które dbają o to, aby w ten czas zwierzętom nie zabrakło jedzenia i ciepłego koca. Kąpiel poprzedziła rozgrzewka przeprowadzona przez instruktorkę z fitness.

poniedziałek


Olsztyńscy chirurdzy znowu przesunęli granicę niewykonalnego. Dr Anna Bromirska–Małyszko wraz z zespołem podjęła się uratowania życia 21-latkowi, który ma guza miejscowo–złośliwego w żuchwie. Operacja polega na usunięciu połowy kości żuchwy, a następnie rekonstrukcji ubytku przeszczepem kości z biodra na mikrozespoleniach naczyniowych z jednoczesnym wszczepieniem indywidualnej protezy stawu skroniowo – żuchwowego. Zabieg jest niezwykły i wykonywany po raz pierwszy w Polsce.

wtorek


W Starostwie Powiatowym w Olsztynie polała się krew. Akcja „Mikołajki od serca” zgromadziła chętnych do oddania krwi i zarejestrowania się w bazie potencjalnych dawców szpiku. W akcji uczestniczyli m.in. strażnicy miejscy, strażacy, leśnicy, żołnierze, a także pracownicy starostwa. Liczymy też na mieszkańców powiatu i Olsztyna.

środa


Czy Olsztyn sprzyja austriackim przedsiębiorcom? Do tego przekonywano podczas spotkania przedstawicieli Ambasady Austrii z urzędnikami z Olsztyna.
— Warmia i Mazury to nie tylko piękny region. Jest to również dobre miejsce do prowadzenia biznesu — mówił członek Zarządu Województwa Warmińsko-Mazurskiego, Marcin Kuchciński.
Delegacja Austrii zapoznała się z walorami Olsztyna. Bogaty kapitał ludzki wymieniany był jako podstawowy atut miasta.

czwartek


Cieszą się mieszkańcy Tracka i parkujący na ul. Warszawskiej. Właśnie uruchomiono instalację oświetlająca trakt, będący przedłużeniem ulicy Trackiej. Zaś na parkingu przy ul. Warszawskiej powstał nowoczesny system oświetleniowy.
— Nowoczesny system oświetleniowy wyposażony jest w latarnie z naświetlaczami oraz oprawami LED, sterowniki regulacji strumienia świetlnego oraz czujniki ruchu. Pozwoli to bezpiecznie korzystać z oświetlonego parkingu i jednocześnie optymalnie gospodarować energią elektryczną — mówi pełnomocnik prezydenta Olsztyna ds. gospodarki i infrastruktury elektroenergetycznej, Karol Więckowski.

piątek


Wzruszające i ważne spotkanie. W piątek w Urzędzie Miasta przy stole zasiedli kresowiacy i kombatanci.
— Mają Państwo ogromny wkład w rozwój naszego miasta — mówił prezydent Piotr Grzymowicz. — Reprezentują państwo organizacje ważne z punktu widzenia historycznego i patriotycznego. Dziękuję, że jesteście i za to, jakimi jesteście. Życzę zdrowia i spokoju, wesołych, pięknych, rodzinnych świąt.
Poza wspólnym posiłkiem, nie zabrakło wspólnego kolędowania z Kapelą Jakubową oraz upominków. W spotkaniu wzięło udział ok. 110 przedstawicieli 13 organizacji ze stolicy regionu.
mat. prasowe

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB