Sobota, 18 sierpnia 2018

Jasełka w wielu językach

2016-12-17 12:00:00 (ost. akt: 2016-12-16 19:12:45)

Autor zdjęcia: Art School

Podziel się:

„Hejże ino dyna, dyna, narodził się Bóg dziecina” czy „W Betlejem, Betlejem”… Najmłodsi zapraszają na VI Artschoolowy Koncert Bożonarodzeniowy w niedzielę, 18 grudnia o godz. 11 w sali koncertowej szkoły muzycznej.— Dzieci przygotowują się do przedstawienia już ponad miesiąc. Ale nie jest to dla nich nowością, bo biorą udział w przeglądach i festiwalach, więc potrafią sobie poradzić z tremą. Oczywiście przeżywają fakt, że zaprezentują się dziadkom i rodzicom i chcą to zrobić jak najlepiej — mówi Joanna Kileńska, dyrektor placówek Art School. — Może jedynie tym najmłodszym będzie towarzyszyć większy stres.

Na scenie zobaczymy małych aktorów od 2 do 10 lat ze wszystkich placówek Olsztyńskiej Grupy Edukacji Dziecięcej EDU, prowadzącej placówki edukacyjne Art School. Koncert jest realizowany wspólnie z Państwową Szkołą Muzyczną I i II Stopnia w Olsztynie oraz Chórem Cantabile pod dyrygenturą dr Agaty Wilińskiej. Będzie można obejrzeć artschoolowe jasełka, usłyszymy też utwory świąteczne w języku migowym, angielskim, hiszpańskim i niemieckim. Utwory instrumentalno-wokalno-taneczne wykonają dzieci z Placówek Edukacyjnych Art School oraz Przedszkola Radość. Będziemy mogli też podziwiać utalentowanych tancerzy ze Szkoły Tańca i Wdzięku Przemienieccy.

— Tematem naszego koncertu będzie i tradycja, i nowoczesność, dlatego w repertuarze znajdą się również utwory hip-hopowe — dodaje Joanna Kileńska. — Koncert jest otwarty dla wszystkich mieszkańców Olsztyna — od najmłodszych, do najstarszych. Zachęcamy, by oderwać się od świątecznych porządków i z nami poczuć prawdziwą magię świąt.


VI Artschoolowy Koncert Bożonarodzeniowy 18 grudnia o godz. 11 — sala koncertowa Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia.

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB