Niedziela, 24 czerwca 2018

Templariusze znów na fali popularności

2017-01-11 11:09:45 (ost. akt: 2017-01-11 11:25:30)

Autor zdjęcia: mat. prasowe

Podziel się:

Średniowiecznych Ubogich Rycerzy Świątyni otacza wiele tajemnic. Sprawa templariuszy dzieli, ale i fascynuje. A opowiada o nich Jadwiga Bryczkowska, olsztyńska pisarka. Dziś w Książnicy Polskiej spotkanie promujące jej najnowszą powieść „Papieski manuskrypt”. Start o godz. 17.30.Olsztynianka, Jadwiga Bryczkowska promuje swoją drugą powieść, po entuzjastycznie przyjętym przez czytelników „Sezamie tajemnic”.

Autorka, zanim została pisarką, była nauczycielką matematyki, potem pracowała jako sędzina, w końcu została kierownikiem warsztatów terapii zajęciowej. Powołanie do pisarstwa odkryła na emeryturze. „Sezam tajemnic” był debiutem pisarskim. 
W „Papieskim manuskrypcie” bohaterka Jadwigi Bryczkowskiej, podobnie jak kiedyś bohaterki Joanny Chmielewskiej, ma wyjątkowy talent do wplątywania się w sytuacje nie tylko niecodzienne, ale i naprawdę niebezpieczne. Nie tylko to je zresztą łączy! Także poczucie humoru, optymizm w najtrudniejszych nawet sytuacjach, odwaga, życzliwość? No, po prostu są to sympatyczne i równe babki, których nie sposób nie polubić! Na tropie intrygi bohaterki nie powstrzyma żadna przeszkoda. Chcecie dowiedzieć się, co współcześnie znaczą dziś przekazy templariuszy? Przyjdźcie na spotkanie.

Wstęp wolny.


Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB