Sobota, 19 października 2019

W piątek, 13 stycznia — atrakcje Nocy Biologów

2017-01-12 14:39:17 (ost. akt: 2017-01-12 15:08:36)

Autor zdjęcia: Beata Szymańska

Podziel się:

Ponad 110 różnych wykładów, warsztatów, laboratoriów, pokazów, wystaw, wycieczek, spotkań z naukowcami i nauką. Wszystko to 13 stycznia od 8 rano do 23 w nocy. Uroczyste otwarcie Nocy Biologów o godz. 10.30 wCollegium Biologiae w Kortowie.

Wystawy, wykłady, pokazy, laboratoria, warsztaty, wycieczki, konsultacje w formie żywej biblioteki, debaty i gry terenowe trwać będą od godziny 8 rano do 23 w nocy na terenie budynków Wydziału Biologii oraz Biblioteki Głównej UWM.
W tegorocznej edycji Nocy Biologów wezmą udział młodzież i dorośli nie tylko z Olsztyna, ale i Giżycka, Bartoszyc, Lamkowa, Pieniężna, Ostródy, Ciechanowa. Oferta edukacyjna dostosowana jest do różnych grup wiekowych — od przedszkola do seniora.
Poza sprawdzonymi wcześniej warsztatami, wykładami i pokazami w tym roku pojawi się sporo nowości i eksperymentów edukacyjnych, np. żywa książka popularnonaukowa oraz edukacyjna gra terenowa. W Nocy Biologów wezmą udział instytucje i przedsiębiorstwa współpracujące z wydziałem.
Poznamy różnorodne zagadnienia związane z biologią, biotechnologią i biogospodarką — od podstawowych informacji o bioróżnorodności na poziomie genetycznym, gatunkowym i ekosystemowym do zagadnień związanych z biologią molekularną, fizjologią, genetyką i neurobiologią. Jednym z celów akcji jest również zaszczepienie przekonania o znaczącej roli nauk przyrodniczych w egzystencji populacji ludzkiej na Ziemi oraz pokazana będzie naukowa metoda poznawania świata.
Pokazy, warsztaty, wystawy, spotkania w formie „żywej książki” i zwiedzanie laboratoriów mają za zadanie przybliżenie specyfiki pracy naukowca (element budowania kapitału naukowego). W kawiarence naukowej przez cały dzień będzie możliwość kameralnego i bezpośredniego spotkania z naukowcami, zadawania pytań i uczestniczenia w dyskusjach. Temu celowi służyć będą także spotkania w formie żywej książki.
W 2017 roku w Nocy Biologów czynnie uczestniczyć będą także ze swoimi pokazami m.in. Nadleśnictwo Olsztynie oraz Mazurski Park Krajobrazowy.
Noc Biologów ma na celu budowanie kapitału naukowego wśród mieszkańców Warmii i Mazur oraz przekazanie wiedzy przyrodniczej oraz wyników prowadzonych na UWM badań naukowych na różnych poziomach — od podstawowych wiadomości przyrodniczych do zagadnień problematycznych, nurtujących współczesną biologię i biotechnologię. Ważnym elementem jest budowanie kapitału naukowego u młodzieży m.in. poprzez bezpośredni kontakt z naukowcami.
Program tegorocznej Nocy Biologów

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB