Wtorek, 29 września 2020

W czasie ferii zadbaj o bezpieczeństwo

2017-01-24 09:37:42 (ost. akt: 2017-01-24 09:42:08)

Autor zdjęcia: Kamil Foryś

Podziel się:

Rozpoczęły się ferie zimowe. Przed nami zjazdy z górek i wyjazdy na zimowiska. Policjanci apelują o rozwagę i o to, by nie zapomnieć o zasadach bezpieczeństwa.

Ferie to dla uczniów czas odpoczynku od obowiązków szkolnych i nauki, czas relaksu oraz czas aktywnego wypoczynku na świeżym powietrzu. Ferie to również okres wyjazdów na zimowiska. Warto zadbać o bezpieczeństwo podróży.

— Przed wyjazdem dziecka na wypoczynek zimowy sprawdź dokładnie przewoźnika — piszą na swojej stronie policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie. — Dowiedz się od kiedy i na jaką skalę działa firma, czy zapewnia odpowiednie ubezpieczenie i zastępczy transport w przypadku awarii.

Podobnie jak w latach ubiegłych w Olsztynie można sprawdzić stan techniczny autokarów. Podczas kontroli sprawdzany jest nie tylko pojazd, ale również sprawność psychofizyczna kierowcy, jego uprawnienia oraz trzeźwość. Stały punkt kontrolny autokarów znajduje się przy ul. Leonharda w Olsztynie i czynny jest od 6:30 do 14:30.

— Wezwij policję w każdej chwili, jeśli tylko stan techniczny pojazdu lub zachowanie kierowcy budzą wątpliwości — podpowiadają na swojej stronie funkcjonariusze KMP. — O potencjalnym zagrożeniu można poinformować służby dzwoniąc na numer 997 lub 112.

Policjanci z KMP nie zapominają również dzieciach, które ferie spędzają w mieście.

— Warto przypomnieć dzieciom podstawowe zasady poruszania się po drogach w warunkach złej widoczności oraz gdy drogi są śliskie i zaśnieżone - tłumaczą na swojej stronie policjanci z KMP. — Muszą mieć świadomość, że piesi o zmroku są przez kierowców słabiej dostrzegani, droga hamowania na śliskiej nawierzchni wydłuża się, tak więc przechodzenie przez ulicę w porze zimowej powinno być wykonywane ze szczególną ostrożnością, nawet na oznakowanym przejściu dla pieszych, czy przy zapalonym zielonym świetle dla ruchu pieszego.
Mat. prasowe Urząd Miasta Olsztyn

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB