Poniedziałek, 25 czerwca 2018

Wyjdź! Obejrzyj! Wysłuchaj! Kalendarz wydarzeń

2017-02-13 11:04:38 (ost. akt: 2017-02-13 11:08:50)

Autor zdjęcia: arch. artysty

Podziel się:

Spotkanie z Katarzyną Bondą, koncert Marka Dyjaka, Kraków Street Band. Przed nami tydzień pełen ciekawych wydarzeń.


13 lutegoWernisaż malarstwa Stefanii Zdziechowskiej
Galeria Sąsiedzi, godz. 17

Kawiarenka z języka rosyjskiego
Planeta 11, godz. 17


14 lutegoSpektakl
Na Warmii… dawno, dawno temu…
Olsztyński Teatr Lalek, godz. 10

Spotkanie modlitewne
Instytut Kultury Chrześcijańskiej, godz. 17

Prezentacja eksponatu miesiąca
Muzeum Nowoczesności, godz. 17
Zostanie kolejny zabytek techniki — kocioł grzewczy wodny opalany gazem typu Kadam 90 o mocy cieplnej 8 kW.

Spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki
Planeta 11, godz. 17.15

Akcja Nazywam się Miliard
Zamek, godz. 18
Za każdym razem akcja Nazywam się Miliard/ One Billion Rising Poland porusza trudny społecznie temat przemocy wobec kobiet. W tym roku jest to temat gwałtów na randce.
Statystyki podają, że jedna na trzy osoby doświadcza, bądź doświadczyła choć raz w swoim życiu przemocy na randce. Przemoc na randce może przydarzyć się każdej osobie i nie ma związku z jej wykształceniem czy warunkami ekonomicznymi rodziny, z której pochodzi. Większość ofiar przemocy na randce to młode kobiety, należą one do grupy najwyższego ryzyka. Po raz kolejny odbędzie się tematyczny happening.

Walentynkowy Dancing z Braćmi Soprano
Galeria Sowa, godz. 20
Bracia Soprano zapewnią wam rozrywkę na wysokim poziomie. Prezentują energetyczną mieszankę rocka, popu, disco, szant, Fasolek i reggae, z jakże zabawnymi elementami kabaretu, potyczek słownych wymyślanych na żywo z czynnym udziałem publiczności. (Jak się bawicie ...) Świetnej zabawy dostarcza także parodiowanie charakterystycznych wykonawców, a także płynne a czasem zupełnie nieoczekiwane zmienianie stylu, rytmu i rodzaju muzyki także w trakcie grania pojedynczego utworu.

15 lutego

Spektakl
Na Warmii… dawno, dawno temu…
Olsztyński Teatr Lalek, godz. 9.30

Jubileusz 25-lecia Książnicy Polskiej — spotkanie z Katarzyną Bondą
Książnica Polska, godz. 17.30


Katarzyna Bonda to autorka bestsellerowych powieści kryminalnych. Do polskiego kryminału wprowadziła jako pierwsza postać profilera: trylogia o psychologu policyjnym Hubercie Meyerze („Sprawa Niny Frank”, „Tylko martwi nie kłamią”, „Florystka”), w 2014 roku zapoczątkowała „tetralogię żywiołów” o profilerce Saszy Załuskiej — „Pochłaniacz”, „Okularnik”, „Lampiony”. Jest też autorką książek dokumentalnych „Zbrodnia niedoskonała” oraz „Polskich morderczyń”. Wstęp bezpłatny.

Spotkanie z doradcą zawodowym OHP
Planeta 11, godz. 13

Wernisaż fotografii Michela Thersiquela
Centrum Polsko-Francuskie, godz. 17
Wernisaż zdjęć bretońskiego fotografika oraz minikoncert muzyki francuskiej w wykonaniu Mateusza Cwalińskiego (akordeon).

Spotkanie z historią Kościoła
Instytut Kultury Chrześcijańskiej, godz. 18

5-lecie Jarockiej Akademii Trzeciego Wieku
Państwowa Szkoła Muzyczna I i II stopnia, godz. 11

16 lutego


Spektakl
Na Warmii… dawno, dawno temu…
Olsztyński Teatr Lalek, godz. 9.30

Bajkowy zawrót głowy z Kotem w Butach
Biblioteka „Piątka”, godz. 16.30
Bajkowy zawrót głowy z Kotem w Butach to zajęcia dla dzieci w wieku 3-7 lat. Wspólna zabawa z bohaterami znanych bajek, w ramach cyklu „Popołudnie w Piątce”. Zgłaszanie chęci udziału w zajęciach do 15 lutego. Informacje i zapisy na zajęcia: tel. 89 512 06 52, e-mail: piatka@wbp.olsztyn.pl

Warsztaty bałtyjskie
Muzeum Warmii i Mazur, godz. 17
O znalezionym zabytku z Warmii opowie Jarosław Sobieraj (MWiM Olsztyn).

Kawiarenka z języka angielskiego
Planeta 11, godz. 17.45

Przystanek. Historia. Olsztyn
Instytut Kultury Chrześcijańskiej, godz. 18

DKF Za „Senada”
CEiIK, godz. 19

Konkurs Młodych Zespołów Fest MUza 2017
Sala kameralna amfiteatru, godz. 19
Przed nami pierwsze eliminacje młodych zespołów. Na scenie staną Night Trippers i Guzik. Po koncertach spotkanie z Damianem Lange, wokalistą zespołów Transsexdisco i Romantycy Lekkich Obyczajów.

Stand-up comedy — Katarzyna Piasecka Bez filtra
Galeria Sowa, godz. 19

Stand-up Warmia Andergrant
Nowy Andergrant, godz. 20
Na scenie Jasiek Borkowski, czyli jeden z najbardziej rozpoznawanych i charakterystycznych komików oraz Jasiek Borkowski, komik, który występował na całym świecie. Prowadzą członkowie Stand-up Warmia. Bilety: 15 zł/17 zł.

17 lutego


Spektakl
Na Warmii… dawno, dawno temu…
Olsztyński Teatr Lalek, godz. 9.30

Luty z Korzuhem
Galeria Sowa, godz. 20
Znane i lubiane kawałki, które zagra ulubiony olsztyński zespół. Liczba miejsc ograniczona, więc warto pospieszyć się z kupnem biletów. Cena: 15 zł.

Recital wokalno-instrumentalny Marcina Piotrowicza
Muzoteka, godz. 16.30

Oratorium Konrada Góry i Wojtka Bajdy
Galeria Rynek MOK, godz. 18
Konrad Góra wydał cztery tomy poezji, tym razem dostarczył inspiracji Wojtkowi Bajdzie — czeskiemu artyście, członkowi zespołu muzyki improwizowanej Tuw. Wspólnie stworzyli oratorium.

Koncert
Łona, Webber and The Pimps
Nowy Andergrant, godz. 19
Nowy album Łony i Webbera to prawdopodobnie jeden z ważniejszych muzycznych akcentów roku i niewątpliwie najlepsza z dotychczasowych płyt duetu. Nawiasem mówiąc na dobre już rozgościła się na OLIS-ie, a singlowy „Błąd” zebrał ponad 4 miliony wyświetleń w sieci. Teraz można będzie usłyszeć ich na żywo. Bilety: 40 zł/ 50 zł.

Literacka podróż olsztynianki
Na Walizkach Cafe, godz. 19
Spotkanie z Joanną Jax, pisarką

Koncert symfoniczny
Filharmonia, godz. 19
Na scenie filharmonii: Juan Carlos Lomonaco (Meksyk) – dyrygent; Agnieszka Panasiuk – fortepian
Michał Marcol – skrzypce; Paweł Panasiuk – wiolonczela oraz Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej
W programie: Bedrzich Smetana – „Poemat symfoniczny Wełtawa z cyklu „Moja ojczyzna””; Bohuslav Martinu — „Concertino na fortepian, skrzypce, wiolonczelę i orkiestrę smyczkową H. 232” (Allegro co brio, Moderato, Adagio, Allegro) oraz Antonin Dvořák — „VIII Symfonia G-dur op. 88” (Allegro con brio, Adagio, Allegretto grazioso, Allegro ma non troppo).

KINO

Był sobie pies


Pies zawsze był przyjacielem człowieka. Tym razem ma do wypełnienia specjalną misję. Film dla całych rodzin autorstwa Lasse Hallstroma, trzykrotnie nominowanego do Oscara, twórcy takich przebojów jak „Podróż na sto stóp”, „Co gryzie Gilberta Grape’a” czy „Czekolady”.

Lekarstwo na życie


Co zrobisz, jeśli wiesz, że istnieje lekarstwo rozwiązujące problemy współczesnego świata? Przed takim dylematem stanie pracownik korporacji, którego zdaniem będzie odebranie szefa z tajemniczego ośrodka odnowy biologicznej. Jego życie znajdzie się w niebezpieczeństwie.

PolandJa


Opowieść o tym, jak nie radzimy sobie z rzeczywistością, która nas otacza. Akcja filmu rozgrywa się w ciągu 24 godzin, podczas których bohaterowie przeżywają pasmo zabawnych perypetii, radykalnie zmieniających ich życie.

Milczenie


Legenda kina — Martin Scorsese zabiera widzów w podróż do ogarniętej przemocą XVII-wiecznej Japonii. Nowy obraz mistrza jest adaptacją inspirowanej prawdziwymi wydarzeniami powieści Shüsaku Endō. Jej bohaterowie – jezuiccy księża Sebastiao Rodrigues i Francis Garrpe (w tych rolach Adam Driver i Andrew Garfield) mają za zadanie sprawdzić postęp działań misji ewangelizacyjnych w odciętym od świata Królestwie Japonii.

Maraton Oscarowy
Helios, godz. 23


Tuż przed ceremonią wręczenia najważniejszych nagród filmowych, 17 lutego, najlepsi kandydaci. W ciągu jednej nocy zobaczymy cztery filmy, które łącznie zawalczą o prawie 30 statuetek! Na początek faworyt - „LA LA LAND” i rekordowa liczba nominacji, później „Jackie” – z nominacją m.in. za genialną rolę Natalie Portman. Po krótkiej przerwie „Przełęcz ocalonych”, dramat wojenny, opowiadający nieprawdopodobną historię człowieka, który został sanitariuszem, by nie musieć zabijać, a na koniec naszym zadaniem jeden z najlepszych filmów ubiegłego roku, czyli „Aż do piekła”.

18 lutego


Spektakl
Mały Nemo w krainie snów
Olsztyński Teatr Lalek, godz. 17

Kraków Street Band
Galeria Sowa, godz. 18
Kraków Street Band czyli blues, jazz, gospel, soul, bluegrass i czego tylko dusza zapragnie. Kraków Street Band to formacja, która powoli staje się nową muzyczną wizytówką miasta dla przybyszy z kraju oraz zagranicy. Dziewięciu profesjonalnych muzyków, na co dzień grających w różnych zespołach i projektach, zbiera się w słoneczne dni by występować na Krakowskim Rynku. Każdy występ momentalnie ściąga tłum widzów zbierający się wokół radosnej grupy. Bilety: 30 zł/ 35 zł.

Zajęcia projektowania 3D
Kamienica Naujacka MOK, godz. 11

Warsztaty interpretacji piosenek
Sala kameralna amfiteatr, godz. 11
Interpretacja piosenek w technice Meisnera. Jak sprawić, aby wykonywana przez nas piosenka niosła ze sobą jasny przekaz i emocje? Przeanalizujemy jej tekst i zastanowimy się, do kogo śpiewamy. Pokażemy, jak poprzez zróżnicowane taktyki aktorskie zmienia się wykonanie utworu muzycznego. Prowadzenie: Aleksandra Walusiak (Laboratorium Meisnera).

Gala MMA federacji ACB
Urania, godz. 18

19 lutegoSpektakl
Mały Nemo w krainie snów — premiera
Olsztyński Teatr Lalek, godz. 17

Warsztaty interpretacji piosenek
Sala kameralna amfiteatru, godz.11

77. Salonik Muzyczny
Kamienica Naujacka MOK, godz. 17
Utwory związane z cyfrą 7 w wykonaniu uczniów i nauczycieli Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia. Tego dnia muzycy podkreślą również 544. rocznicę urodzin Mikołaja Kopernika. Przekonamy się, że muzyka, astronomia i numerologia mają wiele punktów wspólnych. Gospodarz wieczoru: Jarosław Ciecierski, gość specjalny: Stefan Połom

Koncert flamenco
Galeria Sowa, godz. 18
Gościem specjalnym będzie Alejandro Silva, znakomity hiszpański artysta z Kadyksu. Będzie to niezwykła okazja posłuchać prawdziwego głosu, prawdziwego czystego flamenco, które trafia w nasze skromne progi wprost z kolebki hiszpańskiego flamenco- ze stolicy radosnego tańca alegrias, słonecznego Kadyksu. Nie ma nic lepszego jak w szary chłodny wieczór z kieliszkiem wina w ręku przenieść się na kilka chwil do gorącej Andaluzji. Artyście towarzyszyć będą tancerki flamenco i gitarzysta.

Koncert Marka Dyjaka
Nowy Andergrant, godz. 20
Dyjak, nazywany już polskim bardem, wraca do ulubionych poetów i wierszy. Na płycie „Pierwszy Śnieg” pojawią się teksty Mirosława Czyżykiewicza, Jana Kondraka, Jacka Musiatowicza i Roberta Kasprzyckiego.

Koncert
Edyta Geppert z zespołem Vasie
Filharmonia, godz. 18

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB