Niedziela, 24 czerwca 2018

Jeziorany czekają na pierwszy autorski mural w mieście

2017-02-13 11:12:41 (ost. akt: 2017-02-13 11:15:34)
Na tej ścianie może znaleźć się projekt muralu waszego autorstwa.

Na tej ścianie może znaleźć się projekt muralu waszego autorstwa.

Podziel się:

Miejski Ośrodek Kultury w Jezioranach czeka na chętnych artystów, którzy wykonają pierwszy tego typu mural w mieście. Na projekty organizatorzy czekają do 27 marca.

Kto wie, może w przyszłości Jeziorany staną się mekką artystów street artu tak jak gdańska Zaspa. Tam co roku powiększa się galeria murali, a każdy z nich to wyjątkowe dzieło sztuki. Murale na budynkach przyjęto tak dobrze, że obecne władze spółdzielni sprzyjają rozwojowi kolekcji i stworzyły katalog ścian, na których mogą powstać rysunki. W Jezioranach, na początek, mural ma powstać na ścianach Miejskiego Ośrodka Kultury w Jezioranach.
— Chcielibyśmy zapoczątkować nową tradycję w Jezioranach. Spowodować, że budynki dotąd szare, ciemne, zyskają nową formę. Chcemy te budynki trochę pokolorować — tłumaczy Angelika Stawisińska, dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury w Jezioranach. — Nasz konkurs adresujemy głównie do uczniów i studentów szkół i uczelni plastycznych. Chcielibyśmy jednak, by stworzony na budynku mural wkomponował się w otoczenie i do niego nawiązywał. Oczywiście, że chcemy by był początkiem. I by w przyszłości w mieście powstawały kolejne.
Wśród jury konkursu będą: Natalia Tejs, na co dzień pracownik Galerii BWA w Olsztynie i Marcelina Mikułowska z Fundacji Revita Warmia oraz Leszek Boczkowski, burmistrz Jezioran.
Na zgłoszenia organizatorzy czekają do 27 marca. Zwycięzca konkursu otrzyma 3 tysiące złotych. Autor projektu może liczyć na materiały i pomoc w wykonaniu muralu. I zyska miano pioniera, który zapoczątkuje dzieła street artu w Jezioranach. Podejmiecie wyzwanie?

Informacje o konkursie: MOK Jeziorany, tel. 89 718 12 16

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB