Piątek, 22 czerwca 2018

I ty możesz stworzyć pamiątkę z Warmii i Mazur

2017-02-16 12:05:37 (ost. akt: 2017-02-16 12:14:30)

Podziel się:

Autor zdjęcia: arch. Starostwo Powiatowe

Trwa tegoroczna edycja konkursu „Pamiątka regionu Warmii i Mazur”, który ma promować pamiątkę turystyczną naszego regionu. Autor pamiątki z Warmii i Mazur otrzyma 5 tysięcy złotych. Zgłoszenia będą przyjmowane do 30 czerwca.

Prace zgłaszane w konkursie "Pamiątka regionu Warmii i Mazur" mają nawiązywać do dziedzictwa kulturowego i charakterystyki naszego regionu. — Samorząd województwa w 2007 roku włączył się w poszukiwania pamiątki, która może być wyróżnikiem regionu na tle innych województw. Przez te lata udało nam się zgromadzić niezłą kolekcję, której nie powstydziłaby się niejedna galeria. To już ponad 500 pamiątek, spośród których najbardziej rozpoznawalne są dzieła ceramiczne i biżuteria. Nie przestajemy liczyć na kreatywność twórców związanych z Warmią i Mazurami — mówi marszałek Gustaw Marek Brzezin.

Na zwycięzców tegorocznej edycji konkursu czekają nagrody pieniężne: I nagroda - 5 tys. zł, II nagroda - 3 tys. zł, III nagroda - 2 tys. zł. Termin składania prac mija dokładnie 30 czerwca. Regulamin konkursu wraz z kartą zgłoszeniową znajdują się na portalu warmia.mazury.pl w zakładce "Turystyka i Promocja".

mat. prasowe

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB