Czwartek, 4 czerwca 2020

Tłumy miłośników morsowania w Biskupcu

2017-02-20 13:12:17 (ost. akt: 2017-02-20 13:35:57)

Autor zdjęcia: Um Biskupiec

Podziel się:

Zmiana nazwy ronda, finał Biegowego Grand Prix i Dziki Zachód nad Dadajem – za wszystkimi tymi wydarzeniami stały Biskupieckie Morsy. W niedzielę, 19 lutego na plażę w Rukławkach zjechały tłumy.

18 lutego rondo znajdujące się w centrum miasta nieoficjalnie, ale uroczyście, zmieniło nazwę.
Możliwość nadania imienia głównemu skrzyżowaniu w Biskupcu była jednym z fantów do wylicytowania na tegorocznym finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Biskupcu. Morsy zrobiły składkę i „kupiły” rondo na rok za 3900 zł.
Z kolei 19 lutego odbył się IV Dadajowy Bieg Morsa, będący finałowym wyścigiem cyklu II Biegowego Grand Prix Biskupca o Puchar Burmistrza. Poprzednie biegi, na dystansie 5 km, odbyły się 22 października, 19 listopada, 10 grudnia 2016 r. i 21 stycznia.

Kończący cykl bieg odbył się na dziesięciokilometrowej trasie. Wzięło w nim udział 160 zawodników – kobiet i mężczyzn podzielonych na sześć kategorii wiekowych. Każdy z nich dostał na zakończenie biegu pamiątkowy medal, a na najlepszych czekały puchary.
Największą atrakcją niedzieli było jednak wspólne zanurzenie się w lodowatych wodach jeziora Dadaj. Na plaży Słoneczny Brzeg w Rukławkach zgromadziło się kilkuset miłośników zimowych kąpieli. Przyjechali z Białegostoku, Sokółki, Augustowa, Płocka, Warszawy, Olsztyna, Kętrzyna, Bartoszyc, Dobrego Miasta, Dywit, Nidzicy, Szczytna, Pisza, Ełku, Mikołajek, Lidzbarka Warmińskiego, Sorkwit, Mrągowa, Bisztynka i oczywiście Biskupca. W wodzie znalazło się ponad 400 osób, w tym zachęcony gorącą atmosferą wokalista występującego na Zlocie zespołu Skaner.
Tegoroczny zlot morsów odbył się pod hasłem „Dziki Zachód nad Dadajem”. Nie zabrakło więc Indian i kowbojów, a na plaży rozbito wigwamy. Strzelano z łuku i ujeżdżano byka. Obowiązującą walutą był stylizowany na dolary „Five Mors”. Morsom i ich gościom zaśpiewały zespoły Jorrgus i Skaner.
Mimo niesprzyjającej morsom pogody wszyscy bawili się świetnie.
mat. prasowe UM Biskupiec

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB