środa, 19 czerwca 2019

„Mydło lubi zabawę”. Znacie to? Ewa Chotomska w Książnicy Polskiej

2017-03-13 15:47:14 (ost. akt: 2017-03-13 16:18:30)

Autor zdjęcia: Przemysław Getka

Podziel się:

Jeśli śpiewaliście w dzieciństwie piosenkę „Szczotka, pasta” to na pewno znacie jej autorkę. Koniecznie przyprowadźcie swoje dzieci! Gościem Książnicy Polskiej we wtorek, 14 marca będzie Ewa Chotomska. Start o godz. 17. Mamy dla was jej książki!

Ewa Chotomska jest pisarką, autorką tekstów piosenek dla dzieci, scenarzystką. Była scenarzystką programów telewizyjnych skierowanych do najmłodszych: „Tik-Tak”, „Fasola”, „Domowe przedszkole”, „Młynek”. Jest także autorką tekstów do wielu piosenek dla dzieci, które stały się powszechnie znane, m.in.: „Szczotka, pasta”, „Mydło lubi zabawę”.
— 30 lat temu dentyści poprosili mnie, bym zachęciła dzieci do mycia zębów. Spisałam wszystkie potrzebne rzeczy do wykonania tej czynności, później dołożyłam rymy i tak powstała piosenka — wyjaśnia pisarka. — Jak byłam mała, to byłam uparta i sama ścięłam swoją grzywkę. W efekcie byłam podobna do chłopaka i wszyscy wołali na mnie „Duduś”. A mama napisała o mnie wiersz — wspomina Ewa Chotomska.
Więcej ciekawych historii? Piosenki Ewy Chotomskiej na żywo? To już 14 marca w Książnicy Polskiej?
Wstęp wolny.

Mamy dwie książki „Zając Poziomka” dla czytelników. Co zrobić, żeby je zdobyć? Prześlijcie nam do wtorku, 14 marca do godz. 9 odpowiedź na pytanie: dlaczego lubicie Ewę Chotomską? Nagrodzimy autorów najbardziej kreatywnych odpowiedzi. Czekamy pod mailem: poczta@naszolsztyniak.pl

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB