Niedziela, 24 czerwca 2018

Ruszyła rekrutacja do przedszkoli

2017-03-15 12:00:00 (ost. akt: 2017-03-16 11:48:58)

Autor zdjęcia: UM Olsztyn

Podziel się:

15 marca rozpoczął się nabór dzieci do publicznych przedszkoli i oddziałów przedszkolnych zorganizowanych w szkołach podstawowych. Rekrutacja do olsztyńskich placówek dotyczy dzieci zamieszkałych na terenie Olsztyna.

Wniosek o przyjęcie dziecka można składać w wybranym przedszkolu lub oddziale przedszkolnym do 31 marca do 15:00. O tym mówi zarządzenie prezydenta miasta.
— Przed podjęciem decyzji rodzic będzie miał możliwość zapoznania się z ofertą przedszkoli i oddziałów przedszkolnych zorganizowanych w szkołach podstawowych — tłumaczy zastępca dyrektora Wydziału Edukacji, Teresa Wiśniewska. — Na stronie www.przedszkola-olsztyn.nabory.pl można znaleźć informacje o placówkach biorących udział w postępowaniu rekrutacyjnym. Rodzic może wybrać trzy publiczne placówki.

Pełna lista zakwalifikowanych do danych placówek dzieci zostanie ogłoszona 21 kwietnia. Zaplanowano również nabór uzupełniający. W przypadku większej liczby dzieci, niż liczba wolnych miejsc, w pierwszym etapie postępowania rekrutacyjnego będą brane pod uwagę  następujące kryteria: wielodzietność, niepełnosprawność dziecka, niepełnosprawność jednego z rodziców, niepełnosprawność obojga rodziców, niepełnosprawność rodzeństwa, samotne wychowywanie dziecka w rodzinie, objęcie dziecka pieczą zastępczą. Terminy przeprowadzenia postępowania rekrutacyjnego oraz postępowania uzupełniającego dostępne tutaj.

Więcej o kryteriach w:
1)    Uchwale Nr IV/20/15 rady Miasta Olsztyna z dnia 28 stycznia 2015 r. w sprawie ustalenia kryteriów wraz z liczbą punktów za te kryteria w postępowaniu rekrutacyjnym do publicznych przedszkoli prowadzonych przez Miasto Olsztyn. Treść tutaj.
2)    Uchwale Nr IV/21/15 Rady Miasta Olsztyna z dnia 28 stycznia 2015 r. w sprawie ustalenia kryteriów wraz z liczbą punktów za te kryteria w postępowaniu rekrutacyjnym do oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych prowadzonych przez Miasto Olsztyn. Treść tutaj.

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB